dom

V zaměstnání jsou role velitele obvykle jasně dány, ale jak je to u vás doma? Kdo je tím generálem, hlavou rodiny, která rozhoduje? Otec, matka, tchyně, nebo dokonce pes či vaše dítě?

Připravila jsem si pro dnešek hezké téma, ne?

Jenže když jsem začala přemýšlet nad tím, jak je to vlastně u nás doma, zasekla jsem se. Nedokážu jasně určit generála rodiny. Tedy v současné době ne.

Pokud bych to měla hodnotit pocitově, aniž bych přemýšlela nad konkrétním případem, kdy se jako hlava rodiny ukázal jeden z rodičů, vybrala bych otce. Rodilého žižkováka, který nejde pro ostré slůvko daleko, ale musí k tomu mít dostatečný a především obhajitelný důvod.

Ale pokud se na to podívám dneska, nedokážu říci, kdo u nás velí. Po letech společného života se máma značně otrkala a už to není, co bývalo. Dokáže docela slušně bránit své názory a nesouhlasné postoje a mnohdy zavelí i ona sama. Pak je generálské žezlo v jejích rukou. Takže jde o takovou štafetu bez vítěze…

Našla jsem i krásné příklady toho, jak to vypadá v rodině, kde vládu převzal pes. Možná se vám to zdá trošku postavené na hlavu, ale i taková může být realita. Pokud nemá pes od začátku určené své místo, a to v hierarchii až na konci, je zmatený a zkouší se do role generála postavit on. Pokud mu včas nesrazíte hřebínek, je schopný se po vás ohnat třeba v případě, že ho vyháníte z vašeho, teď už jen jeho, oblíbeného křesla.

Někdy může být generálem rodiny i dítě, ale to by bylo na dlouhé povídání. A vůbec, pro tohle nemám pochopení!


  • Kdo je u vás v rodině hlavou rodiny, generálem?
  • Nechává rozhodovat někdy i ostatní, nebo volí autoritativní přístup ke všemu?
  • Jak to bylo u vás v rodině?
  • Znáte případy, kdy rodině velí dítě?
  • Znáte nějaké ženám zcela podřízené muže?
  • Jste tím generálem právě vy?
  • Dokáže/dokážete v něčem ustoupit?

Pište mi své příběhy a zkušenosti na redakce@zena-in.cz

předmět: Generál

Jeden z příspěvků odměním voňavou cenou. A když už tu máme takovéto téma, dám vám vybrat. Budete si přát dárek pro sebe či tchyni, nebo pro svého partnera, manžela, otce, syna?

Vyberte si...

Dámská svěží toaletní voda Windscape, nebo pánská vůně 60's mod.

vonavky

Reklama