Nejoblíbenější kroužky jsou ty sportovní

Výsledky průzkumu agentury NMS Market Research realizovaného v červnu letošního roku pro značku Milka ale ukazují, že i přes nesporný vliv moderních technologií tráví české děti nejvíc svého volného času venku s kamarády. A dokonce se i více učí. Mezi aktivity zvyšující potenciál dítěte se řadí zájmové kroužky a učení. Z výsledků průzkumu vyplývá, že zájmovým kroužkům se věnuje 42 % českých dětí, nejčastěji těch na prvním stupni základní školy, ve větší míře dívky. Polovina českých dětí každý týden navštěvuje sportovní tréninky. Zájem o kroužky a sporty nicméně s přibývajícím věkem postupně klesá. Výjimku tvoří pouze hudební kroužky, které se i u středoškoláků těší podobnému zájmu jako na základní škole. „Trávení mimoškolního času je do značné míry otázkou životních priorit rodičů. Tím je dán i poměr mezi konzumní zábavou a aktivitami, které nějak zvyšují potenciál dítěte,“ uvádí PhDr. Jeroným Klimeš, Ph.D., odborník na rodinnou psychologii.

iStock-174968425.jpg

Věděli jste, že...

  • 81 % českých dětí a mladistvých chodí denně ven?
  • 51 % navštěvuje sportovní tréninky?
  • 86 % má mobilní telefon?

Nová doba přináší vyšší nároky na děti

Dvě pětiny českých dětí se v porovnání s dobou před třemi lety ve svém volnu častěji učí. Svou roli hrají rostoucí nároky, především pak u dětí na prvním stupni. České děti jsou také často tlačeny rodiči, aby podávaly co nejlepší výkony a zajistily si tak přijetí na výběrové školy. To potvrzuje i Klimeš: „Týká se to zejména přijímaček na osmiletá gymnázia, na které se některé dětí připravují mnoho hodin. Dle mého pohledu je to však příliš brzy, v páté třídě je většina dětí citově opravdu stále dětmi a tlak rodičů jim může zprotivit učení v pozdějších letech.“

Patříte mezi dvě třetiny rodičů, kteří si myslí, že děti tráví příliš času s moderními technologiemi? Sbalte jim do batůžku sladkou svačinku v podobě tyčinky Milka Oreo a vyrazte na výlet. Klasickou příchuť nedávno doplnila novinka, která potěší milovníky bílé čokolády.

velky-9-.jpg

Reklama