Barcelona je jedním z měst, které jsem si vždycky přála vidět. Přání se mi splnilo vloni, když jsem výlet do Barcelony dostala jako dárek k narozeninám. A musím říct, že mě tohle město nadchlo.

Barcelona je hlavní město Katalánska, leží u moře na východním pobřeží Španělska a má skoro tři miliony obyvatel. Dalo by se o ní psát hodně dlouho, a tak jsem vybrala jen něco, to, co je pro Barcelonu typické: stavby architekta Antoni Gaudího (1852 až 1926). Kdo je uvidí, určitě na ně nikdy nezapomene. Jsou vážně originální.

barc

Vchod do parku Güell

Antoni Gaudí i Cornet je představitel secese, svůj první dům Casa Vicens navrhl v roce 1878. Pak vzniklo mnoho dalších úžasných děl, tím posledním je stále nedostavěná katedrála Sagrada Familia.

barc

Casa Batlló

My jsme byli v Barceloně v březnu, prý tam bývá méně turistů a pěkné počasí, teplo tak akorát na chození po městě. Asi jsme měli smůlu - lidí bylo všude hodně, ale to nám moc nevadilo. A je pravda, že u kasy před katedrálou Sagrada Familia jsme vůbec nečekali, takže asi jich bylo míň než v létě. A co se týká počasí... Dva dny pršelo, takže nic moc. Ale i tak se mi Barcelona moc líbila.

A vy si můžete prohlédnout fotky ve FOTOGALERII. Jsou tam také další informace pro vás.

Psali jsme také o dalších krásných místech: