Technika nás obklopuje na každém kroku. Bez některých chytrých hraček se hravě obejdeme, další nám ušetří mnoho času. A některé nám mohou přidat na klidu a zmenšit strach o ty, o které se nejvíce bojíme. O naše děti… Vyzkoušeli jsme chytré hodinky s mobilem i GPS lokátorem v jednom.

Na první pohled si myslíte, že máte v ruce digitální hodinky z vašeho dětství a jste zpět v roce 1985. Tyto „digitálky“ ovšem umí mnohem více než ukazovat čas a násobilku. Náramkové hodinky mají velmi spolehlivý GPS lokátor, díky kterému budete přesně vědět, kde se vaše dítě toulá a jestli z odpoledního kroužku zamířilo přímo domů.

hodinky GPS

V mnoha ohledech zastoupí zároveň i telefon. Na hodinky se totiž můžete dovolat a zároveň jde volat z nich. Ovšem ne komukoli. Tuto výsadu mají pouze povolená a nastavená čísla. Tím se nedočkáte nepříjemného překvapení v podobě vysokého účtu…

Jak chytré GPS hodinky s mobilem a lokátorem nastavit?

Gator 2 FrantiskaDo hodinek koupíte SIM kartu u jakéhokoli operátora, vložíte do hodinek a postupujete podle návodu, který obdržíte. Poté si stáhnete do vašeho mobilu aplikaci a oba přístroje propojíte. Není to složité, nebojte! Pak už si můžete pohrát s profilem dítěte a promyslet, kdo vše bude mít k hodinkám přístup – hodí se přidat do kontaktů třeba hlídací babičku či tetu. Pak už hodinky půjčte dětem, oni si s nimi rozhodně poradí. Váš telefon taky uměly ovládat rychleji než vy, přiznejte si to…

Co jsme ocenily?

  • Jednoduše napsaný český návod nás provedl krok za krokem. Žádný zádrhel nás nerozhodil!
  • Je rozhodně praktické, že hodinky mohou „sledovat“ ze svého telefonu i dva uživatelé naráz. Zapojit se tedy může bez výmluv klidně i tatínek.
  • Dětem se líbil plastový pásek. (Dá se koupit i náhradní, dobré vědět.)
  • My jsme byli vděční i za to, že hodinky nejsou křehké a něco vydrží.

Pro koho jsou takové chytré ideální hodinky ideální?

Za nás si myslíme, že je nejvíc ocení rodiče dětí na základní škole, které už mají jisté pravomoci, např. chodit samy do školy, ze školy na kroužky či po škole ke kamarádovi. Nemusíte dítě nahánět přes mobil a přesně víte, kde je. Cena hodinek je přitom srovnatelná či dokonce nižší než leckteré mobily. Koupíte již od 2700 Kč.

Podívejte se na nabídku hodinek Gator.