U slova obžerství se mi hned vybaví můj oblíbený film "Sedm" a moment, kdy Brad Pitt objeví těžkotonážního hříšníka s jeho odulým ksichtem  zanořeným ve špagetách. Já teda nevím, ale Brada Pitta bych brala jako asistenta u úplně jiného hříchu..ale to už jsme za prvé někde jinde a za druhé by mi to Angelina spočítala rychleji než všechny své děti.

Avšak, zřejmě jsem, aniž bych to kdykoliv předtím tušila, povahou satanista, jelikož satanismus a teď cituji: "považuje všech sedm hříchů křesťanství za pozitivní, pokud vedou k uspokojení hříšníka. Označuje je za „takzvané“ hříchy, protože nesouhlasí s názorem na jejich škodlivost, naopak jejich potíraní považuje za zhoubné. Tyto „hříchy“ považuje za projev přirozených instinktů, které není třeba potlačovat" konec citace... ( tedy..krom smilstva jsem jasná..)

Lidé, co rádi (a tedy většinou i hodně) jedí, jsou veskrze povahy veselé, vtipu nešetřící, vrásekprostí, dá se říct - je s nimi  větší sranda ( a víc jídla) než s matematiky (spíš matematičkami), počítajícími celý den kalorie a jouly a z nedostatku chutné stravy už majícími koutky úst svěšeny pouze a jedině dolů. Na opačný pohyb mají málo sil i  již zmíněných kalorií. Znám to z vlastní zkušenosti..

Abychom se dostali od teorie k praxi, provedu shrnutí toho nejlepšího, co jsem za poslední dny dopřála svým chuťovým buňkám. Před vánoci měly holky utrum, tedy dietu (má tvář se po toto období značila povislými retními koutky), tak už žadonily jak o život..

(Proběhlá firemní večeře či manželovy narozeniny s opulentními oslavami nejsou tou správnou volbou pro redukci váhy..Upozorňuji, že následující řádky obsahují drastické údaje pro dietáře, doporučuji jim, je tedy přeskočit rovnou k jogurtu ve vlastní lednici..)

Zde tedy letmý! souhrn obžerství aneb LDN ( Lednové Dny Nenažrancovy)
 - Rumpsteak na dvěstě se svazkem opečených zelených fazolek obtočených slaninou Pancetta
 - Raclett gril hody
 - Narozeninový dort s luxusním čokoládovým krémem
 - Hovězí guláš na srbský způsob
 - Sekaná z mletého masa plněná klobáskou či směsí sýra
 - Kuřecí roláda plněná tvarůžky a anglickou slaninou
 - Pečený bůček, zelí, domácí knedlík

Raději stačí..Dodávám, že poslední 4 jmenovaná masná jídla vzešla na svět samostatnou činností mého chotě, který úspěšně naplňuje popis a činnost gastrosexuála. Kdepak metrosexuál - z toho se, vážené, kvalitně nenajíte!
Končím a upozorňuji, že v příštích týdnech a měsících budou mé koutky opět směřovat dolů. Mrkev, noční hlad a sedy-lehy budiž vítány :-(

Obžerství zdar!

Vaše mio

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


 

Díky, Mio, za příspěvek. Jak jsem ho četl – dostal jsem nezřízenou chuť na carpaccio ze svíčkové. Nedávno jsem si ho dával s čerstvým salátem a strouhaným parmazánem, a když jsem salát zakapal balsamikovým octem, umíral jsem blažeností.

Dnešek je ve jménu žravosti.

Máte hlad? Nechcete se z něj vypsat? Kdy jste se nejvíce přejedla, nebo snad dovolíte: přežrala? Jaké to mělo následky?

A vůbec – JÍTE RÁDA?

redakce@zena-in.cz

Reklama