Stále slyšíme a čteme, jak je opalování nebezpečné, jak bychom se měli před sluncem chránit, ale znáte to, z nevědomosti se člověk snadno dopouští chyb. Tak bychom to měli napravit, co říkáte?
Vyznáte se vůbec v tom, co je UVB  a UVA záření? Nebo jsou to pro vás čistě abstraktní pojmy a nemáte tušení, co s naší nechráněnou pokožkou vlastně udělají?

Zeptali jsem se na to raději dermatologa:

 

Co dělají UV paprsky s kůží?

UVA paprsky pronikají hluboko do dermis (škáry). Tam se postupně kumulují jejich účinky a způsobují předčasné stárnutí. UVB paprsky pronikají méně hluboko a způsobují krátkodobé spáleniny a dlouhodobě rakovinu kůže. Nejnebezpečnější jsou, když je slunce na vrcholu (12–16 hod.)

 

Jaké jsou dlouhodobé efekty na kůži způsobené přílišným vystavením slunci?

Mezi dlouhodobé efekty spadají 2 typy závažných kožních onemocnění:

  • Karcinom - v 80 % případů se objevuje na tváři nebo na často vystavovaných místech: ruce, předloktí, uši, dekolt.
  • Melanom - rozvíjí se z melanocytů (pleťových pigmentových buňek) a je nejnebezpečnějším druhem rakoviny.

 

Jak lidé rozumějí faktorům sluneční ochrany (SPF)?

Nejprve je důležité vědět, co zákazník očekává od slunce. Pokud se chce opálit, neumíme ho plně ochránit. Takže ho alespoň musíme naučit opalovat se inteligentně, například vyvarovat se slunce v nejteplejších hodinách nebo kombinovat sluneční opalování s betakaroteny a samoopalovacími přípravky. Tím získá požadovaný odstín rychleji.
...
Tak to byl názor odborníka. Co si z toho vezmeme a jak se poučíme, záleží jen na nás.

Nesmíme zapomenout, že nejen na pláži je potřeba se chránit. Slunce je nebezpečné všude. Slunečním paprskům můžeme být vystaveni kdekoliv, během různých aktivit, ve vodě, dokonce i za oknem. Ochrana se musí stát automatickým reflexem.  
Ale přiznejme si, že pro mnohé z nás je při používání opalovacích přípravků nepříjemný pocit mastné pokožky, bílé šmouhy, ztráta svěžesti. Je to nepohodlná činnost, kterou se snažíme omezit na minimum. Všichni sníme o ideálním produktu – svěžím, jednoduchém k použití, nezanechávajícím bílé šmouhy – který kombinuje ochranu s potěšením a krásou.
A Garnier má pro nás řešení:

Clear Protect– revoluční technologie

V běžných opalovacích přípravcích jsou filtry rozptýleny ve vodní emulzi a vzniká bílá hmota. Tajemství Clear Protect spočívá v rozpuštění filtrů v čiré tekutině, která je díky novým speciálním polymerům zgelována do příjemné struktury zachovávající průhlednost.

Už tedy žádné výmluvy

Ambre Solaire - řada přípravků s gelovou, průhlednou konzistencí, která nezanechává bílé šmouhy.

  • 100 % nelepivá a nemastná, krásně se roztírá.
  • Ihned zasychá a nezanechala mastný film.
  • Poskytuje neuvěřitelně chladivý pocit vaší pleti při každé aplikaci

A co lidé s citlivou pokožkou? Chtějí si přece také užít slunce bez rizika.
Garnier Ambre Solaire přišel s novinkou, určenou speciálně pro citlivou pleť:

Řada UV Sensitive

Citlivá pleť se málokdy opálí, už při prvním kontaktu se sluncem se spálí, objevuje se zarudnutí,  puchýřky a vyrážka. Často do této kategorie spadají lidé se světlými nebo blond vlasy, bledou pokožkou a modrýma očima.

Citlivá pleť potřebuje speciální péči

Všechny výrobky z řady UV Sensitive jsou hypoalergenní a neparfémované, protože parfémy bývají jednou z hlavních příčin alergií. A protože hydratovaná pleť znamená lépe chráněná pleť, celá řada obsahuje hydratační komplex s čistým vitamínem E.

Samozřejmě, všechny ochranné přípravky pro citlivou pleť musí chránit nejen před UVB paprsky, které spálí kůži, ale také před UVA, které způsobují předčasné stárnutí a často také vznik alergie na slunce.

Garnier Ambre Solaire nezapomíná ani na děti - nejjemnější pokožka přece vyžaduje nejlepší ochranu

Slunce je pro děti mnohem škodlivější než pro vás, protože jejich organismus a pokožka nejsou ještě plně vyvinuty. Během dětství je pleť mnohem křehčí a její poškození se může nevratně projevit v dospělosti. Proto dětská pleť potřebuje speciální ochranu proti škodlivému záření. Garnier Ambre Solaire tedy vyvinul speciální řadu Ambre Solaire Kids s patentovanou technologií systému filtrů Mexoryl XL. Všechny produkty obsahují kaktusové nutriflavony a vitamin E. 

Děti si rády hrají venku, ale nenávidí čas, kdy se mají správně chránit

Protože aplikace opalovacích přípravků není nejoblíbenější dětská hra, Ambre Solaire Kids přichází s barevným kontrolním systémem, který děti milují. Lehce zabarvené mléko (brzy po nanesení barva zmizí) usnadní rodičům kontrolu, zda je celá dětská pokožka správně chráněna. Složení je odolné vodě a písku.

 

Co říci závěrem?
S Garnier Ambre Solaire budete v těch nejlepších rukách. Ve svých výzkumech, ochraně a vzdělávání jde ještě dál. Podporuje ECL (Asociace evropských lig proti rakovině) v boji proti rakovině
.

ECL, organizace bojující za vaše zdraví

Asociace evropských lig proti rakovině vznikla v roce 1980 a reprezentuje ligy proti rakovině z celé Evropy. Společně bojují proti rakovině, poskytují péči nemocným a jejich příbuzným a zvyšují kvalitu léčby. Garnier Ambre Solaire má již více než 70 let věnuje ochraně pokožky před sluncem.  


Tak co, milé ženy-in, jak se vám líbí filosofie Garnier Ambre Solaire ?
Už jste si vybraly z široké nabídky Garnier?
Používáte tuto značku?
Jste spokojená?
Láká vás některá novinka?
Mohla byste některý produkt doporučit?
Napíšete nám o něm?

Více informací o všech výrobcích Garnier Ambre Solaire se dozvíte ZDE