Garden Food Festival

Obliba nejrůznějších gastro festivalů, veřejných pikniků a dalších akcí, spojených s kvalitním jídlem, roste. Po celé republice můžete navštívit desítky zajímavých akcí, na kterých se setkáte s úspěšnými šéfkuchaři i restauracemi. Co vás čeká v Olomouci?

Třetí květnový víkend se uskuteční v příjemném prostředí Smetanových sadů v Olomouci premiéra regionálního festivalu dobrého jídla a pití - Garden Food Festival. Svým záběrem ojedinělá akce svého druhu představí nejen nové trendy v gastronomii, zajímavé koncepty restaurací a špičkové kuchaře, ale také produkty místních farmářů a regionálních výrobců potravin. Jedním z cílů festivalu je totiž ukázat veřejnosti, že v Olomouckém kraji je řada kvalitních producentů, provozovatelů restaurací a kuchařů, kteří svou práci dělají na špičkové úrovni.

Milovníci dobrého jídla a pití budou mít na tomto velkém pikniku v parku možnost za dostupné ceny ochutnat vybrané delikatesy, exotické i místní speciality a kvalitní nápoje. Návštěvníci si na jednom místě přijdou na řadu kulinářských zážitků a odnesou si nejednu inspiraci z oblasti gastronomie. Celodenní doprovodný program, včetně toho pro děti, umožní zažít si festival v příjemném prostředí s rodinou nebo ve společnosti přátel. Olomouc se stane na dva dny ideální destinací pro gastroturistiku, stále oblíbenější výlety za jídlem.

Garden Food Festival

Po celé dva dny budou probíhat zajímavé akce jako je zdobení pamlsků s cukrárnou Ollies, kuchařské nápady pro děti od Romana Pauluse a třeba také indianské pečení placek na klacku.

Pro dospělé zájemce se budou odehrávat zajímavé přednášky na hlavním pódiu. Můžete se naučit porcovat rybu, pracovat s lanýži, proniknete do tajů chilli mánie. Na své si přijdou i milovníci moderních trendů v gastronomii. Ti se můžou kochat při molekulární show.

Tradiční surovinou olomouckého regionu jsou například tvarůžky. Kdo nevěří, že může existovat tvarůžková cukrárna, tak se s ní může na festivalu seznámit. Své kuchařské show předvedou dva úžasní čeští šéfkuchaři - skvělý Roman Paulus a Zdeněk Pohlreich. Romanovi bude patřit pódium v sobotu, Zdeňkovi v neděli.

V areálu Smetanových sadů dále najdete producenty regionálních potravin, zajímavé restaurace, které budou nabízet degustační menu. Na těch si opravdu pochutnáte a každý si najde svůj oblíbený gastronomický styl. Můžete ochutnat molekulární i klasickou kuchyni, českou i italskou, nabídku sýrů i výborných dortů.

Láká vás tato akce? Více informací, včetně cen vstupného a podrobných programů i menu restaurací, najdete na webu Garden Food Festivalu.

Reklama