Priyanka Chopra
Nejkrásnější žena roku 2000, herečka a zpěvačka Priyanka Chopra Jonas se narodila v Indii, takže její svatba se zpěvákem Nickem Jonasem se v prosinci 2018 nesla v tradičním duchu. Uskutečnila se v paláci Umaid Bhawan a trvala tři dny. Punc tradice měly i nevěstiny šaty. Těch vystřídala hned několik, ale nás nejvíc zaujala róba, kterou oblékla na oficiální obřad v americkém stylu. Navrhnul ji Ralph Lauren a švadleny ji dávaly dohromady 1826 hodin. Na šatech je více než dva miliony flitrů a patří k nim vlečka dlouhá čtyřiadvacet metrů. Na šatech měla herečka vyšité jméno svého nastávajícího, datum jejich seznámení, jména obou rodičů, slova rodina, cit, naděje a láska a jeden z knoflíčků na šatech byl ze svatebních šatů Jonasovi matky, čímž jí Priyanka vzdala hold.

Chiara Ferragni
V přenádherných šatech odkráčela k oltáři v roce 2018 influencerka, podnikatelka a módní designérka Chiara Ferragni. Na šatech s Chiarou spolupracovala návrhářka Maria Grazia Chiuri z módního domu Dior. Tvořila je háčkovaná kombinéza ke krku s dlouhými rukávy a na té byla mohutná sukně z tylu. Aby šaty nebyly přeci jen až moc cudné, mohla Chiara vystrčit nohu prostřednictvím dlouhého rozparku. Při výrobě, která trvala 1600 hodin, se spotřebovalo přes 400 metrů látky.


Kate Middleton
Chybět v této společnosti rozhodně nesmí ani vévodkyně Kate. Od její svatby s princem Williamem letos uběhne už devět let, ale všichni mají tuto velkou událost, kterou sledoval celý svět, stále v živé paměti. Šaty navrhla Sarah Burtonová z módního domu Alexander McQueen tak, aby v sobě spojovaly tradici s moderními prvky. Základem byl tradiční korzet ve viktoriánském stylu, což je rukopis značky Alexander McQueen. Vlečka měla dva metry a sedmdesát centimetrů. Zajímavým detailem bylo osmapadesát knoflíků na zádech. Co se týče použité krajky s květinovým motivem na sukni a živůtku šatů, šlo o ruční práci.

kate.jpg
Foto: Profimedia

Elizabeth Taylor
Osm svateb. Takové je skóre americké herečky Elizabeth Taylor. Ženichů ovšem bylo jen sedm. Richarda Burtona si totiž vzala rovnou dvakrát. Nás nejvíce zaujaly šaty z první svatby s hoteliérem Conradem Hiltonem v roce 1950. Šlo o kousek z dílny Helen Rose, která navrhovala svatební šaty i monacké kněžně Grace. Šaty princeznovského střihu zdůrazňovaly hereččin štíhlý pas. A my si je dokážeme představit i na nějaké současné svatbě, přestože jde o model starý už sedmdesát let.

profimedia-0356326094.jpg

Foto: Profimedia

Hailey Bieber
Americká modelka Hailey Bieber, neteř herce Aleca Baldwina, se za zpěváka Justina Biebra provdala v roce 2018. Druhý obřad si pak dvojice dopřála ještě v roce 2019. A šaty se spadlými rameny na fotografii jsou právě z něj. Navrhl je Virgil Abloh. A krajkami se opravdu nešetřilo. Střih dal vyniknout modelčiným dokonalým křivkám a přes tři metry dlouhá vlečka na sobě měla vyšitý nápis Dokud nás smrt nerozdělí. Vzadu byly šaty odvážně vykrojené a část modelčin zad zakrýval jen průhledný tyl. Vyčesané vlasy daly vyniknout diamantovým náušnicím Tiffany & Co.

Karlie Kloss
Dechberoucí byly i svatební šaty modelky Karlie Kloss, která v nich řekla ano obchodníkovi jménem Joshua Kushner v roce 2018. Stejně jako v případe Chiary Ferragni je navrhla Maria Grazia Chiuri pod záštitou Dior a práce na nich trvala 700 hodin. Výsledek byl opravdu pohádkový. Díky své výšce 188 centimetrů k nim modelka mohla obout boty bez podpatku, aby se mohla celý svůj významný den a večer pohybovat bez omezení a tančit dosyta.

Kněžna Grace
Proslavily se i svatební šaty monacké kněžny Grace. Byly velmi umírněné, ale také elegantní. Navrhla je kostýmní výtvarnice Helen Rose a kněžna se v nich ukázala na obřadu v roce 1956. Přes třicet švadlenek na nich pracovalo po dobu šesti týdnů a zdobila je více než sto let stará bruselská krajka vyšívaná perlami.

profimedia-0281303175.jpg
Foto: Profimedia

Čtěte také: