17 února 2017 zažije Údolí Stubai novou dimenzi své existence; zasněžené sjezdovky a lesy se budou koupat v dech beroucích obrazech a difúzním světle a vyprávět příběh, který Tyrolsko nikdy předtím nevyprávělo: “Gaia Stubai – Matka země” od Enrique Gasa Valgy, světoznámého tanečníka a choreografa. Výjimečné sněhové a lyžařské možnosti Údolí Stubai poskytují perfektní venkovní arénu pro ohromující představení s taneční choreografií, dech beroucí hudbou a multimediálními kulisami.

Země je na pokraji zkázy. Nadmíra industrializace, znečištění ovzduší, chamtivosti a korupce panují světu, kterému hrozí, že bude ovládnut temnou armádou, ale jedna žena (Gaia – matka Země)a její syn vzdorují.  Lidé jsou zabíjeni a zotročováni. Gaia tomuto vývoji odolává. Spolu se svým synem – zachráncem Země a posledními nezotročenými lidmi utíká do Stubaiského údolí. To je místo, kde porazí temného tyrana a zlomí prokletí nenávisti.

Gaia

 To je stručné shrnutí příběhu Gaia Stubai, který bude vyprávěn v úchvatné, vizuální produkci Enrique Gasa Valgy v únoru 2017 v Neuland open-air aréně v Neustiftu/Mildersu. „Neponičená, přírodní krása Stubaiského údolí poskytuje ideální jeviště pro neobvyklou produkci pod otevřeným nebem, říká Enrique Gasa Valga, proslulý svým emocionálním, vášnivým stylem. Jako v jeho vysoce oceňovaných produkcích Faust, Körper.Seelen, Dantovo peklo a Peer Gynt v Tyrolském státním divadle, “Gaia Stubai” spojí jeho osobité taneční prvky a tělesnou kulturu s multimediálními instalacemi s 3D mapováním a hudbou do jednoho perfektního celku. K tomu navíc představí lyžování a freestyle jako nové kreativní prvky.

Přitažlivost světa přírody a pohybu na sněhu nyní předváděné jako taneční představení dodá zcela nový rozměr této open-air události na sněhu. Hudební spektrum pokrývá vše od dojemně krásných orchestrálních kusů po rytmicky vášnivá taneční čísla i  rokovou klasiku, která učiní tuto show atraktivní pro široké publikum. Představení každým svým momentem uspokojí nejen ty nejvyšší umělecké požadavky, ale zároveň zaručí vzrušení a pocit úžasu.

Enrique Gasa Valga narozený v Barceloně má za sobou skvělou taneční kariéru. Působil na Kubě, ve Skotsku, Mannheimu, Karlsruhe a od roku 2003 v Tyrolsku. Od roku 2009 je ředitelem taneční společnosti v Tyrolském zemském divadle. Na otázku, proč přijal nabídku ujmout se produkce představení Gaia Stubai,

Enrique Gasa Valga, nositel rakouského hudebního ocenění z roku 2012 „Zlatý Schikaneder”, nadšeně odpovídá: „Je to scenérie. V divadle pódium vždy limituje způsob, jakým mohu uplatnit své ideje. Zde v Neustiftu cítím jako bych měl k dispozici nekonečný prostor.“

Gaia

Právě před více jak čtyřmi roky zahájil Stubaiský turismus intenzivní proces budování svého profilu. Potřeba významné zimní akce byla jedním z mnoha výsledků. Před více jak jeden a půl rokem jeho zástupci oslovili umělce Enrique Gasa Valga. Hledali akci, která by zdůraznila sněhové a lyžařské podmínky a zároveň představila zimním návštěvníkům nový rozměr Údolí Stubai. Navíc chtěli představit přírodní prostředí údolí v celé jeho kráse včetně atrakcí jako je WildeWasserWeg (divoká vodní cesta), přírodní vyhlídky či Seven Summits (sedmi vrcholy). Enrique Gasa Valga svým neobyčejným uměleckým konceptem “Gaia Stubai – Matka Země”, který zahrnuje všechna tato témata Stubaiany zcela přesvědčil.

Multimediální taneční představení bude mít premiéru v pátek 17. února /2017 v Neustiftu. Druhé představení se bude konat  o týden později 24. února 2017. Více informací je od 1. dubna 2016 k dispozici na  www.gaia-stubai.com. Vstupenky stojí 45 Euro pro dospělého a 9 Euro pro děti mladší 15 let. Děti do deseti let v doprovodu dospělého mají vstup zdarma. Omezené množství vstupenek je k dispozici v předprodeji, který bude zahájen 1. července 2016. Minimálně dvě další představení se plánují i pro příští zimy.

Fascinující Údolí Stubai

Tyrolské Údolí Stubai, které leží nedaleko Innsbrucku, je snadno dostupné z Německa, Rakouska, Švýcarska i Itálie po Brennerské dálnici. Údolí má na délku 35 kilometrů a je obklopené 80 ledovci a 109 třítisícovými vrcholy. Hlavními regionálními městy v okolí jsou Neustift, Fulpmes, Telfes, Mieders a Schönberg.

Stubai nabízí všechno, co dospělí i děti potřebují k perfektně strávené zimní dovolené. Také proto byla několikrát zvolena jako nejlepší alpské lyžařské středisko pro rodiny s dětmi. Stubaiský ledovec je největší v Rakousku a zaručuje dobré lyžařské podmínky od října do června. V této chvíli jsou v plném proudu práce na nové lanovce 3S Eisgratbahn. Na konci října letošního roku bude zprovozněna nová stanice v údolí a zrenovované stanice uprostřed trasy a na samém vrcholu. Nově lanovka pohodlně a bezpečně vyveze přibližně 3000 osob za hodinu až do výšky 2900 metrů nad mořem.

Návštěvníci mohou k zimním radovánkám využít i zázemí tří přilehlých lyžařských resortů, které také nedávno prošly rekonstrukcí. Areál Serlesbahnen investoval do nové přehrady a do vodních děl, středisko Elferbahnen v Neustiftu zase pořádá první sáňkařský festival v Stubaiském údolí a nabízí dokonce sjezdovku pro jízdu v boulích. Třetím je středisko Schlick 2000 ve Fulpmes, které kromě velice společenské atmosféry přináší akce jako například lyžařskou show „Night of Colours”.

Tým Asociace Stubaiského Tyrolského turismu poskytuje informace o aktuálních nabídkách, datech a událostech na internetových stránkách www.stubai.at.

Reklama