Moderátorka a zpěvačka Gábina Partyšová je brněnská rodačka, která částečně vyrůstala i na venkově mezi býky, ovcemi, slepicemi a morčaty. Lásku ke zvířatům podporuje i u svého syna Kristiána (6), který je naprostý zvířátkomil a moc by si přál pejska. A co na to herečka?

foto 1

Jaké zkušenosti se zvířaty máš ty osobně z dětství?
Jelikož jsem částečně vyrůstala na vesnici kousek za Brnem u mojí babičky, setkávala jsem se mnoha zvířaty. I mí rodiče pochází z venkova, a právě proto mne vedli k lásce a úctě ke všem živým tvorům. Nejvíce zvířat jsem však poznala u mého strejdy, který byl řezník a ten měl snad všechny hospodářské zvířata od oveček, přes býky, slepice až po králíky a krocany. U babičky jsme společně se sestrou pobývaly všechny prázdniny a teď tam vozím Kristiánka, který si to tam zamiloval stejně jako já.

Napadá tě nějaká vzpomínka z dětství u babičky?
Nejraději vzpomínám na ovečky a také na to jak jsme je převáděli přes cestu, krmili a chodili s nimi na pastvu je pozorovat. Kromě této mě napadla i další, na kterou bych ale spíše chtěla zapomenout. Když jsem byla se sestrou u babičky na dvoře, utrhl se býk a bylo to opravdu šílené a řekla bych, že jsme si snad obě cvrnkly do gatí.

foto 2

Máš nyní doma nějaké zvíře?
Bohužel nemáme, často jsme na cestách a chudák zvířátko by se vláčelo s námi, nebo by bylo osamocené, což nechci dopustit. Mám s tím bohužel špatnou zkušenost z dětství, kdy jsme si společně se sestrou přály pejska a naši nám ho koupili. Chodily jsme do školy a pak do spousty kroužků a přicházely jsme domů až večer. Takže pejsek byl celý den doma sám a nakonec jsme jej po dohodě s rodiči odvezli k babičce, která čtyřnohého kamaráda vřele uvítala.

A co Kristián, které zvíře má nejraději?
Kristiánek je zvířátkomil, miluje všechny zvířata, ale jeho velkým snem je pejsek. Jenže to musíme ještě zvážit, a kdybychom se rozhodli, tak jen nějakého malého. Moc by se mi líbil třeba kokršpaněl.

Když jsme u těch pejsků, myslíš, že existuje nějak podobnost se zvířetem?
Určitě ano, jaký pán takový pes. Dokonce bych si i troufla říct, že psi, kteří žijí dlouho s lidmi, se sami začnou svým páníčkům podobat a jsou to opravdoví členové rodin, kteří jsou pak oplakávání tak jako lidé, když zemřou.

Máš kromě splašeného býka ještě nějaký speciální zážitek se zvířaty, třeba s koňmi?
Mám jeden takový, který ve mně zanechal obrovský respekt ke koním. Moderovala jsem jeden televizní pořad, kde byly i živá zvířata. V jednom z čísel byli i divocí koně, kdy naběhli na pódium a krásně zvedali přední končetiny, jenže tomu jednomu se jaksi nechtělo a možná ho i děsilo švihání biče. A právě on si vybral naše místa, která byla bohužel nechráněná, a vydal se přímo na nás. V tu chvíli jsem udělala jakýsi přemet do publika přes zídku a byla jsem pořádně dotlučená a domačkaná, takže od té doby mám z koní opravdu velký respekt. Na druhou stranu Kristiánek je miluje a rád kouká na pořady o zvířátkách na dětské televizní stanici Minimax, která teď navíc pořádá speciální soutěž Hurá na koníka na svém FB profilu (https://www.facebook.com/Minimax.TV), takže koně nám teď doma hrají téměř každý den.

foto 3

Reklama