A máme tady první příspěvek, který poslala čtenářka s nickem GabiK. I přesto, že už mají s manželem nějaký ten věk, nedá dopustit na růžovou.

Dobrý den redakce a čtenářky
Zajímavé téma. I když málokdo se asi přizná, že neustýlá a ložní prádlo mění za delší dobu. Já ho měním podle potřeby. Když už prostě nevoní. Neškrobím ho, protože manžela to škrábe a žehlím ho podle toho, z čeho je, když je krepové tak to nežehlím, saténové dobře vyvěsím a bavlněné tak ledabyle přejedu, kdo by se s tím otravoval. Akorát dětem, těm  žehlím pečlivě každý cíp.
Musím se přiznat, že ujíždím na růžové barvě. Odmalička jsem kupovala dětem povlečení s růžovýma kytičkama, s růžovýma obláčkama, s růžovým sluníčkem a podobně. Ale kdyby jenom dětem, já tu růžovou kupuji i pro nás. Ložnici máme vymalovanou takovou starorůžovou barvou, tak chci aby nám to ladilo.
Starší sestra se mi směje, že jsem jak puberťačka  v růžovém povlečení, i když už se blížím k babičkovskému věku, ale mě to nevadí.

S manželem už máme nějaký ten věk a on si také občas dělá legraci, že jsme jak šípkové Růženky a jednou v tom růžovém povlečení usneme na sto let. Ale jinak je mu to jedno, hlavně , že je povlečení čisté. Mně se růžová barva líbí. Vloni na Vánoce jsem dostala od tchýně peníze abych si něco koupila a já jsem si koupila krásné saténové povlečení, v takové té fosforově růžové barvě. Když to tchýně  viděla, spráskla ruce, co jsem si to koupila za barvu, že to kdyby věděla, tak mi koupí nějaké povlečení sama a když jsme pak šly spolu do města, tak mi ukazovala jaké. Když to řeknu slušně, sračkově hnědé. Kdepak, není nad růžovou.

Povlečení má být takové, ve kterém je nám dobře a které už ráno pohladí naše oči.
GabiK

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

__________________________

Tak růžové povlečení, to jsem opravdu nikdy neměla. Jak teď uvažuji o té změně zelené, že bych šla do fosforově růžové?
Škoda, že jste neposlala i fotografii. Ale i tak děkuji, že jste napsala a přeji krásný, růžový den :)
Saša

Téma dne 5. června 2012: Ložní prádlo

  • Jak často měníte ložní prádlo?
  • Jaký upřednostňujete druh? Krep, bavlnu, satén …
  • Řídíte se tím, co právě frčí? Zejména u dětí (viz. My z Kačerova)
  • Vybíráte si povlečení podle kvality?
  • A také podle vzhledu? Jakou barvu máte nejraději?
  • Žehlíte povlečení?
  • Mají (měly) vaše děti třeba nějaké specifické přání ohledně povlečení?
  • Ustýláte každý den, nebo jenom peřiny přehodíte?
  • Pokud máte možnost, dáváte peřiny vyvětrat ven?
  • Myslíte, že dnešní ložní prádlo je kvalitní?

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
a můžete přiložit i fotografii vašeho ložního prádla, třeba vyhrajete právě na základě toho nejhezčího :)

CENA pro výherkyni

Partnerem tématu je společnost Matějovský, přední český výrobce ložního povlečení. Je jedničkou na trhu s ložním povlečením, prostěradly, ručníky, a od června 2011 nabízí svým zákazníkům také noční prádlo pod značkou Matějovský Collection. Své produkty nabízí přes e-shop a ve vybraných prodejnách bytového textilu. Více najdete na www.matejovsky-povleceni.cz.
Cena pro vybranou čtenářku je voucher na nákup na na www.matejovsky-povleceni.cz v hodnotě 1000,- Kč

Reklama