Kdo je Rick a jak to celé souvisí s dnešním tématem? To si přečtěte v úplně prvním příspěvku od čtenářky s nickem GabiK

Na co jsem hrdá?
Zajímavé téma, bohužel mě u něho napadají i věci, na které hrdá nejsem.
Ráda bych vzpoměla na rok 2010, ve kterém jsme také v květnu sledovali mistrovství světa v hokeji. Přijeli k nám tehdy na návštěvu známí z Ameriky, sestřenice se svým přítelem Australanem, On byl v Praze poprvé. Hned druhý den ho okradli a on nám říkal, že to co se říká, že v Čechách se krade, je pravda, že tomu nechtěl věřit, ale přesvědčil se, že Češi jsou zloději. Druhý den ho zase vzal na hůl taxikář, skoro o 200 korun, protože prý mají jinou taxu pro cizince, Rick , tak se přítel setřenice jmenuje, byl tak naštvaný, že říkal, že by v této zkur... zemi nikdy nežil. Prý se tu všichni jen mračí, kradou a podvádí.

Potom jsme ho vzali na výlet na Karlštejn, také na Křivoklát a jeli jsme se podívat i ke známým na chatu na Sázavu. Rick byl nadšený a svůj názor malinko změnil, prý jsou Čechy nádherná země, nádherná příroda, a takové památky v Americe ani v Austrálii nemají. Byl úplně vedle z našich hradů a zámků.
Úplně největší překvapení jme mu však přichystali, když jsem ho vzali na Staromák na finále Česko - Rusko. Tehdy jsme se stali mistry světa. Rick fandil s námi a byl nesmírně pyšný, že má přítelkyni Češku. V tu chvíli jsem byla i já hrdá na to, že jsme Češka, jenže mi připadá, že jsem hrdí opravdu jenom v tom hokeji. Pak jsem jeli domů taxikem a zase nás taxikář ošidil a Ricky vzal svůj názor zpátky.“V hokeji jste nejlepší, památky máte krásné, ale v Čechách bych žít nechtěl.“

Já tady žiju 35 roků a neměnila bych. Všichni nejsou špatní a podle pár zlodějů a taxikářů nejde posuzovat ostatní. Taky se už těším letos na Staromák, jestli budu hrdá jako před dvěma lety.

GabiK

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

__________________________

No, uvidíme, jak to dopadne. Na zlato to letos nevypadá. Ale snad je těch důvodů k národní hrdosti víc, než jen zlatá hokejová medaile :)
Děkuji, že jste napsala a kupte nějakou hezkou pohlednici, kterou pak pošlete Rickovi :)
Saša

Téma dnešního dne 9. května:
Na co jste v historii naší země hrdé?

(anebo nejste)

Vaše články budou jistě silná káva – a tu ode mě i dostanete. Mám ji už připravenou tady na stole.
Jde o dárkové balení Douwe Egbert

kava

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Reklama