Neuvěřitelný příspěvek přišel od čtenářky s nickem GabiK. V jedné restauraci si objednali smažené rybí filé. A co jim přinesli? To už si přečtěte samy.

Vloni v létě jsme byli společně s dětmi na dovolené v Jeseníkách. Miluju Jeseníky, ale lidi se tam od dob co tam jezdíme, hodně změnili. Možná je to dané vysokou nezaměstnaností, která tam je ale i známí, se kterýma jsme se léta kamarádili, tak se hodně změnili. Lidi jsou nevrlí, naštvaní, podráždění, ale to se myslím, netýká jenom lidí v Jeseníkách, to je asi celonárodní, ale s takovým majitelem restaurace jako jsme se setkali my, toho byste dlouho nenašli.

Jako každý rok jsme chtěli během pobytu navštívit i naše známé. Bydlí přímo v Jeseníku. Říkali, že nás moc rádi uvidí, ať přijedeme i s dětmi, že máme přijít i na oběd. Ale volali, jestli nemůžeme přijít až odpoledne, že ještě něco mají. Nevím, třeba neměli peníze a s tím pozváním na oběd to přehnali, ale mohli to říct na rovinu a ne hrát takovou habaďůru, ale to je jedno, nejeli jsme je navštívit kvůli obědu. V ubytování na Malé Morávce jsme měli ten den oběd už odhlášený a tak, že si zajdeme na oběd někde po cestě.

Nevím, jestli mám restauraci přímo jmenovat, asi ne, i když ráda bych. Zastavili jsme u restaurace, která je po cestě z Hanušovic směrěm na Jeseník. Hotovky zde nabízí za 70 korun, výběr asi ze sedmi jídel.

Uvnitř to vypadalo tak průměrně, žádný luxus, prostě klasická restaurace.  V nabídce měli také smažené rybí filé, ne prsty ale filé. To už jsem dlouho neměla. Dcerka ho chtěla také. Manžel se synem si dali řízek. Na jídlo jsme  čekali asi třičtvrtě hodiny, to je dost dlouho, ale konečně jsme se dočkali. Dcera však nemohla filé ukrojit a manžel na ni hned spustil, že neumí jíst příborem, ale když s tím chudinka zápasila, tak mě to nedalo a zkusila jsem ji to ukrojit. . Bylo to tvrdé jako kost. A ona to také byla kost, dlouhá bílá placatá, asi hovězí obalená kost. Zavolali jsem číšníka ať nám to vysvětlí, zatvářil se, že neví která bije a to už jsem se namíchla a říkám si , proboha, když obalí hovězí kost místo filé, co dělali s tím naším jídlem? A s manželem jsme oba vtrhli do kuchyně, kde stál malý vyjukaný kluk, kterému snad nebylo ani 16. A ten nepředstavitelný bordel v kuchyni! Doslova se mi zvedl žaludek, nechápu jak v dnešních unijních podmínkách může taková restaurace fungovat.

Zrovna ve chvíli kdy jsme byli v kuchyni, tak se tam objevil majitel a začal na nás řvát co tam děláme, ať okamžitě vypadneme. Vysvětlovali jsme mu vzniklou situaci, vůbec se neomluvil a ještě po nás chtěl tu porci s kostí zaplatit! To už ho manžel málem chytl pod krkem. Nedojedli jsme ani svoje jídla a manžel mu řekl,že okamžitě volá hygieniky, načež majitel obrátil a prosil nás ať to neděláme, že už tak má problémy a že nemusíme samozřejmě vůbec nic platit.

Odjeli jsme do Jeseníku, kde jsme si dali na náměstí výbornou pizzu. Celou cestu jsme přemýšleli, jestli zavolat na tu restauraci hygienu, ale manžel nakonec řekl, že je to chudák, který přežívá a určitě to dá do pořádku,. Letos zase jedeme do Jeseníků a asi se zajedeme do té restaurace podívat.

GabiK

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

__________________________

Jen jestli ta restaurace ještě bude existovat :) Pokud tam obalovali kosti, měli si rovnou zařídit psí restaurant, to by jim vynášelo.
No ale řeknu vám, neuvěřitelný zážitek. Děkuji, že jste se s námi o něj podělila a přeji už jen samé dobré smažené rybí filé. A hlavně opravdové.
Saša

Téma dne 12. června 2012: Obsluha v restauracích

  • Chová se k vám personál hezky nebo vám naznačuje, že obtěžujete?
  • Jaké máte zkušenosti, když jdete s dětmi nebo se svými čtyřnohými mazlíčky?
  • Máte nějaký rekord v čekání? Ať už při objednávce nebo při placení?
  • Odešly jste někdy bez placení?
  • Vrátily jste někdy nechutné jídlo?
  • Máte vy sama pracovní zkušenosti v oblasti restauračního zařízení?
  • Máte rády letní zahrádky?
  • Byla jste někdy v opravdu snobské restauraci?
  • Anebo naopak, v té nejhorší špeluňce?
  • Porovnejte zážitky.

Těším se na vaše příspěvky.
Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměním pěkným dárkem: kometikou zn. GABRIELLA SALVETE

darek

A když bude v Praze, tak ji pozvu na pivo :)

Reklama