Další plavecký příspěvek, tentokrát pozitivní, je od čtenářky s nickem gabagabag. Snaží se odbourat „nohu testovačku“, a vězte, že nikdy není pozdě.

Celý život jsem plavkyně-neplavkyně.Jako malá jsem se topila v jarním potůčku na Šumavě. Tehdy jsme tam byli s o 6 let starším bráchou a on šel přes lávku fotit hory a mě zakázal lávku přecházet.Jenže mu to trvalo strašně dlouho a tak jsem se vydala za ním.Zpátky jsme šli spolu, on jako první a jak byla pod dvěma lidma lávka více rozhoupaná, žuchla jsem dolů. Bylo jaro, takže potůček byl pěkně dravý a nebýt mýho bráchy, plavu asi dneska v moři.

Pak nás učili plavat ve školce, bylo by to fajn, kdyby nebylo konce každé hodiny plavání, kdy nás hodili do velkého bazénu a odstrkávali nás bidlem od břehu...no každý týden mi bolelo bříško a cokoli, jen abych tam nemusela.Mamince jsem říkala, že se bojím toho pána, co do nás píchá tyčkou...jenže pod slovem tyčka si prostě nedokázala představit dvoumetrové bidlo.

Zbytek života jsem prožila na mělčině. Pleskám se tam jako polochcíplá ryba a hloubku si pravidelně testuji jednou nohou.Jakmile nedosáhnu, začnu panikařit a okamžitě se topím.Přežila jsem takhle sjíždění řeky, přežila jsem kormidlování na Vltavě a přežila jsem nespočet dovolených u moře.K bojce jsem nikdy nedoplavala,ale moje krásné opálení mi to plně vynahradilo.

S nohou testovačkou /tak jí nazval můj bratr vtipálek/ bych klidně i zestárla,ALE....
bylo nebylo-narodilo se mrně a další je na cestě.A najednou jsem si uvědomila, že možná budou taky potřebovat někoho,kdo pro ně skočí do rozbouřených vod,jako pro mě tehdy brácha.A že s testovačkou v dravých vodách neuspěju.A tak se učim plavat.Najmula jsem si učitele a teď pracujeme na odbourání strachu z vody. Táhne mi na metrák a na čtyřicet a skáču na mělčině a křičím :Spadla lžička do kafíčka,udělala žbluňk ...a snažím se nemyslet, kolik vody vycáká z bazénu lžička-lopata mého druhu. Musím se totiž soustředit na cíl-na jaře se budem stěhovat na Šumavu.

gabagabag

pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

____________

Vy jste sjížděla řeku? To je báječné, to už je k dokonalému plavání kousek ))
Děkuji za moc milý, optimistický příspěvek - a tu Šumavu vám upřímně závidím. Nádherný kout země, co země - světa.
Saša

Téma dnešního dne: Plavky v zimě

 • Máte celkově ráda plavání?
 • Myslíte, že tento sport patří jenom k letnímu období?  
 • Je ve vašem městě krytý bazén?
 • Chodíte tam plavat?
 • Máte doma krytý bazén? Nebo chtěla byste?
 • Líbí se vám aquaparky, nebo dáváte přednost klasickým krytým bazénům?
 • Jaké jsou vaše zkušenosti s plavání v krytém bazénu (ať už dobré, nebo špatné)
 • Považujete plavání za zdravý sport?
 • Kdy jste se poprvé naučila plavat?
 • Stydíte se za svou postavu v plavkách?
 • Otužujete se v zimě?

Vše o plavání piště na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu odvážnou plavkyni odměním krásnou šperkovnicí.

zavrena

otevrena