Poslední příspěvek k dnešnímu tématu je od čtenářky s nickem Gaba, maminky dvou synů, dvojčat, kteří mají vysvědčení každoročně jinak, než bych chtěla. Popisuje i jak.

Dobrý den
Posílám příspěvek k pololetnímu vysvědčení.

Máme dva syny, dvojčata, kteří chodí do páté třídy. Už od první třídy mají oba známky obráceně., jinak než bych chtěla, teda až na první třídu.  Jejich pololetní vysvědčení je vždycky mnohem lepší než to na konci školního roku. Další ročník zase lepší a tak dokola. Nezlepšují se, ale zhoršují. Pak se zase zlepší a zase zhorší , a tak dokola.

Začalo to tím, že v první třídě měli na pololetí jedničku  a na konci školního roku už jsme tam žádnou nenašli, tedy kromě chování.

V druhé třídě na pololetí měli oba zase jedničky, na konci roku jen jednu z tělocviku. Ve třetí třídě na pololetí jen jednu dvojka, na konci roku samé dvojky. Ve třetí třídě na pololetí měli oba samé jedničky! na konci roku měl jeden z nich trojku. Ve čtvrté třídě jeden z nich měl zase samé!, druhý, ten co měl trojku, jen jednu dvojku. Na konci roku měli oba trojky dvě.

A co myslíte teď? Ani jedna trojka.

Manžel říká, že je to tím, že v zimě mají víc času na učení než na jaře, kdy je doma neudržíme, a taky mě utěšuje, že v deváté třídě to bude například velká výhoda mít pololetní vysvědčení lepší než to závěrečné, tak jsem zvědavá. :)

Gaba

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_______________________

Vy jste si kvůli dnešnímu tématu všechna ta vysvědčení vytáhla ze šuplíku, viďte?
Každopádně zajímavý příspěvek, děkuji, že jste napsala. Pozdravujte kluky a na konci školního roku nezapomeňte napsat také :)
Pěkný víkend
Saša

Téma dnešního dne: Pololetní vysvědčení

  • Jaké bylo pololetní vysvědčení vašich dětí (vnuků)?
  • Pokládáte pololetní vysvědčení za stejně důležité jako to na konci školního roku?
  • Je (byl) pro vás včerejší den jako každý jiný?
  • A co říkáte na volno, které děti ve škole mají? Nezdá se vám, že je ho každým rokem čím dál víc?
    (uvítám i příspěvek od nějaké paní učitelky)

Tematické vzpomínky i příběhy ze současnosti pište na redakční e-mail:redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme dvěma pěknými knihami: z nakladatelství JOTA: románem Vyvolená a z nakladatelství MOBA: historickými povídkami: Msta písecké panny

knihyyyyyyyyyyy

Reklama