Majitelkou psa jsem teprve dva měsíce, co mě ale začalo vytáčet už po pár dnech, jsou neohleduplní pejskaři. Především ti, co po vykonání velké potřeby svého mazlíčka lejno neuklidí. To je pak opravdu „radost“ se procházet po parku, kde je to jako minové pole, i na chodníku, a vy se bojíte, do čeho zase šlápnete. Hlavně teď, v létě, kdy na procházku obujete pohodlné žabky a rovnýma nohama hupsnete do pokladu nějakého obr psa. Prostě paráda, zvláště po ránu to potěší. Nejhorší je, že páníčci – čuňata, si z toho vůbec nic nedělají. K psovi se nehlásí, koukají všude okolo, stromy jsou asi najednou více zelené, nebo „zčistajasna“ ohluchli. Jsou však i exempláře, které napomenete, a oni vás označí za tura ženského pohlaví, protože, co se staráte, když to není váš pes. To pak máte chuť hnědou věc vzít a mrsknout to po nich, abyste si ten titul krávy zasloužila.

5b4c5ade28a11obrazek.pngFoto: Shutterstock.com

Jsou ale i mezi námi slušní pejskaři, ti, co po svém malém pejskovi uklidí i ten sebemenší bobeček. Na to jsem narazila i během venčení, kdy mě doprovázela kamarádka, která nechápala, že i výtvor mého psa v trávě, u křoví, běžím sebrat. Pro mě je to naprostá samozřejmost. Neustále při sobě mám pytlíky na exkrementy. Díkybohu, je nás ale víc. Jinak si totiž nedokážu představit, jak by to za chvíli při tak vysokém počtu psů, vypadalo.

5b4c9bfb02dbdobrazek.png

Řekněte, upozornila jste někdy majitele psa, aby po svém mazlíčkovi uklidil, jaká byla jeho reakce? Myslíte si, že by za neuklízení měly padat pokuty a měli by to strážníci hlídat? Případně jaká výše pokuty by byla podle vás ta pravá?

Uložit

Reklama