Kanárské ostrovy patří mezi nejoblíbenější ostrovy, které navštěvují čeští turisté. Nejraději vám přinášíme reportáže a rozhovory s někým, kdo na ostrovech byl a může nám tak dát tipy, které by se vám pro vaši dovolenou mohly hodit. 

Fuerteventura

Ve spolupráci s námi navštívili Fuerteventuru naši známí – Honza se svou manželkou a dvě malými syny. Ten menší je ještě batole, kterému nebyl ani rok. Protože oba hodně sportují a rádi cestují, vždy se snaží si dovolenou užít i se svými malými dětmi. Honza miluje divoké vlny, je zdatným surfařem. Proto pro nás prozkoumal ostrov Fuerteventuru, který je vyhlášeným rájem pro surfaře, kiteboardisty… Trochu jsme ho tedy vyzpovídali: 

Jak se vám líbil ostrov Fuerteventura, splnil vaše očekávání?
Byli jsme dříve na Grand Canaria a na Tenerife a z těchto 3 ostrovů (vcetne Fuerty) nám pro rodinnou dovolenou  Fuerteventura přišla nejlepší.  Jednoznačně to předčilo očekávání. Byli jsme v části na severu, kde jsou krásné písečné pláže. Díky tvaru ostrova jsme byli navíc v části, kde se pěšky dalo dojít na surfařský spot, a nebo zůstat s dětmi v klidnější zátoce na hotelové pláži. Když jsme byli na Grand Canarii, tak foukal bud obrovský vítr (Playa Englese) nebo jsme měli problém najit písečnou pláž. V podstatě jsme tam nenašli místo, kde by v rozumné vzdálenosti byla možnost jak jít k moři s dětmi, tak si zasurfovat. Na Tenerife jsme s výjimkou hotelových pláží viděli jen kamenné pláže s korály, takže pro děti nevhodné. Pokud bychom měli děti odrostlejší, tak zase naopak z hlediska výletu a dalších aktivit jsou asi zajímavější Grand Canaria nebo Tenerife.

Fuerteventura

Jak se cestuje s malými dětmi na dovolenou na Kanárech, dá se to zvládnout?
Asi záleží, jak je rodina zvyklá cestovat. My jsme díky průpravě (ať už létání do Holandska, nebo cestování obecně) relativně otrkaní. Cesta tam byla lehce delší (kvůli mezi přistání na Lanzarote), ale cesta zpátky už byla úplně bez problémů. Transfer do hotelu byl úplně v pohodě. Dokonce jsme si udělali pár menších výletů místní MHD a šlo to bez problémů i s kočárkem.

Počasí bylo ideální (ani zima ani vedro). Nejmenší zůstával jen na pláži, takže jsme mu pořád museli vyndávat písek z pusy, ale byl šťastny. Starší má neopren, takže mu nevadilo ani když foukalo a more bylo trosku studenější :)

Fuerteventura

Řekl bych, ze kanáry jsou ideální destinaci, pokud chcete s rodinou vyrazit k moři, v létě, ale také jindy než v létě. Zvládnutelný let (5 hodin, když se letí přímo), evropská kuchyně, mírné podnebí a hlavně neskutečně přátelští lidé.

V jakém jste bydleli hotelu a jak byste jej ohodnotili, je možné jej doporučit rodinám s dětmi?
Riu Clubhotel Oliva Beach - v části Corralejo. Jednoznačně ideální místo pro rodinu s dětmi. Menšími i většími. Bydleli jsme v apartmánu mimo hlavni budovu, takže jsme měli vlastní předzahrádku. Do restaurace to bylo asi tak 50 metru a stejně tak k bazénu. Snídali jsme venku u bazénu. Kazdy večer byla dětská diskotéka a připadne dětský program (naši na to byli ještě příliš malí - tak od 4, 5 let)

Možná trošku dále od moře (ne pokud bydlíš v hlavni budově), ale nám to nevadilo.

Fuerteventura

K dispozici dětské hřiště, dětský bazén, dětský program, dětské sedačky v restauraci, dětské jídlo a velmi milý personál. Můžu doporučit, byli jsme hodně spokojení, je to  vhodný hotel pro rodinnou dovolenou.

Jaká místa na Fuerteventuře se vám nejvíce líbila?
Nakonec jsme moc necestovali. Byli jsme v přístavu Corralejo a na ostrově Lobos http://www.fuerteventura.com/lobos/index.shtml

Já jsem chodil běhat po pláži.. duny tvoří národní park Corralejo a kdybychom neměli kočárek tak je to super na výlet samo o sobě :)

Fuerteventura

Cestovali jste, máte nějaký tip na výlet?
Určitě výlet na Lobos. Jeli jsme katamaránem s proskleným dnem a kapitán hodil jídlo do vody, takže se kolem nás rojily rybičky. Pro děti super zábava. Samotný ostrov je spíše vyprahlý, ale možnost obejít pěšky tak za 3 hodinky a vykoupat se sám na pláži. Ve městečku Corralejo je možnost půjčit skútr, sochy z písku, kavárny, atd..

Fuerteventura

Pokud by se někdo chtěl jet na Fuerteventuru naučit surfovat, jaké lokality jsou nejlepší, máte tip i na nějakou školu?
V Corraleju je spousta skol, dokonce jedna česká, tam jsme měli půjčené prkno. http://www.surfhouse.cz/ Většina skol funguje na principu, že vás vezme autem tam, kde jsou zrovna dobré vlny. Je dobré tedy zvolit jako základnu třeba Corralejo a pak se v rámci kurzu nechat vozit tam kde jsou vhodné vlny. V rámci kurzu vám půjčí i neopren a prkno. Pokud naopak nechcete českou tak se dá doporučit třeba jednu z největších v Corraleju http://www.homegrown.es/

Fuerteventura

Popřípadě tip na místa pro zdatné surfaře?
Na Fuerteventure je 35 surfařských spotů.http://www.wannasurf.com/spot/Europe/Canary/Fuerte_Ventura/index.html

Nejvíce jich je v severní části ostrova, právě v okolí Corraleja. Par spotu ale najdete i uprostřed a na jižní části ostrova. Pro zdatné surfaře je vhodný například spot Caletta kousek od Corraleja.

Fuerteventura

Pokud surfujete nebo se to chcete naučit, kromě klasické pláže je na Fuerteventuře skvělá dovolená.

Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast - cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 7, případně na telefonu: +420/221969224 mobilní operátor 602313049, fax 224946391 nebo 224 948025

Canaria travel