Pokud hledáte klidnou dovolenou, pak je to ostrov právě pro vás. Užijete si klidu a samoty, jak dlouho budete chtít, protože na plážích je velmi málo hotelů. Najdete zde spoustu míst, kde budete mít soukromí a kde vás nebude okukovat nikdo z vedlejšího lehátka. Je to díky tomu, že velká část ostrova je přírodní rezervací, takže hotelové komplexy nejsou přímo u pláží.

Co stojí za to na Fuerteventuře vidět?

Jižní část ostrova z východní strany lemuje dvacetikilometrová velmi rozlehlá pláž se světležlutým pískem. Při odlivu zde vznikají díky rozlehlosti mělké laguny s velmi teplou vodou, což je ráj pro děti. Nejen, že laguny vypadají velmi romanticky, ale s každým novým odlivem se mění.

Krásným místem, které leží na začátku této pláže, je Goriones, nachází se cca pět kilometrů od městečka Costa Calma. Goriones je střediskem milovníků windsurfingu a kiteboardingu, sídlí zde renomované školy těchto sportů a je zde půjčovna všech možných sportovních potřeb. Pláž je rozlehlá, takže sportovci mají dostatek místa na trénink. Chodí sem velmi málo turistů, takže se při slunění můžete kochat pohledem na svalnaté sportovce. I na tomto místě je spousta krásných lagun.

Dalším tipem na romantické válení u moře jsou písečné duny na severu ostrova. Pokud zaparkujete auto u silnice (jinde to ani nejde, protože by vám auto zavál písek...), pak jdete cca dvě stě metrů po dunách k pláži, kde vás čeká nádherná pustina, slunce, čisté moře a malé skalky, které dotvářejí romantický ráz.

V místech, kde jsou skalky, zůstává po odlivu voda, a v takto utvořených jezírkách plavou malé barevné rybky, které čekají na příliv. Tato místa jsou vhodná k potápění, jakmile uplavete deset metrů od břehu, tyto rybky vidíte v hejnech pod vodou.

Z Fuerteventury si můžete udělat několik výletů lodí, tyto výlety nabízí každá cestovní kancelář, nebo si je můžete zařídit přímo na místě, opravdu to stojí za to pozorovat rozmanitý břeh z paluby lodi, kde vám připraví úžasný oběd – většinou nějakou místní rybí specialitu.Tento ostrov je znám tím, že zde žije velmi mnoho koz, které zde odjakživa místní pastevci chovají. Dokonce se říká, že zde žije více koz než místních obyvatel. Kozy také potkáte všude. Na prašné cestě v pustých horách, v ohradách u silnice a na většině suvenýrů. V potravinách v obchodě vám nabídnou kozí sýry a v restauraci, kromě čerstvých ryb, i kozí pečínky podle speciálních receptů.

Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast – cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420 / 221969224 nebo +420 / 221969234mobilní operátor 602313049 fax 224946391 nebo 224 948025.

Čtěte také...

Kam na Kanáry? Fuerteventura je to pravé!