Fuerteventura Myslíte si, že jste už viděli nádherné pláže a že vás nic nemůže překvapit? Pak jste určitě na omylu! Pokud se pojedete podívat na Fuerteventuru, ostrov z kanárského souostroví, určitě mi dáte za pravdu. Pláže jsou tady nádherné. Široké, pusté, s romantickými lagunami, které vznikají po odlivu. Pokud půjdete dál od hotelů nebo si půjčíte auto, zažijete ráj, který je vzácností. Kilometry bílého, pustého písku a průzračného moře, kde nepotkáte živáčka. Můžete se klidně svléknout a poskakovat nazí. Nikomu to nebude vadit, nikdo tady totiž nebude. Jen ptáci a živočichové, kteří jsou spjatí s mořem a pískem.

Fuerteventura

Lehátka a slunečníky najdete jen u hotelových komplexů, ale ani ty nebývají přelidněné. Fuerteventura je prostě místem, kde se nebudete muset mačkat s ostatními a užijete si soukromí, pokud budete chtít.

Fuerteventura Fuerteventura ale má i svou drsnou a svéráznou tvář. Pokud se ocitnete ve středu ostrova, uvidíte, jak je ostrov pustý. Hory, vyschlá země, množství pasoucích se polodivokých koz. Nechápete, čím se asi živí, nicméně je jich tu tolik, že se staly symbolem ostrova a kozí produkty jsou vyhledávány široko daleko. Údajně jich je víc než místních obyvatel.

Vyprahlou krajinu vnitrozemí naštěstí oživují malebné siluety větrných mlýnů a od tmavého povrchu se odrážejí i světlé fasády vesnických domů. Vesničky jsou malebné, dávají posmutnělé krajině optimističtější ráz. Mlýny najdete na každém pohledu, některé jsou dodnes funkční. Větrné mlýny se začaly stavět v 17. století. V dobách, kdy se na Fuerteventuře ještě pěstovalo obilí, sloužily k mletí zrna.

Fuerteventura

Fuerteventura Hledáte pro svou dovolenou klidné místo, vhodné pro surfování, soukromá místa na pláži a úžasně blankytné moře? Vyzkoušejte Fuerteventuru! Uvidíte, že až budete odlétat, učiníte slib, že na tohle místo se určitě vrátíte!

Chcete vědět více o Fuertevěntuře, kde se ubytovat a jak se tam dostat? Více najdete na www.canariatravel.cz

Fuerteventura

Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast - cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420 / 221969224 nebo +420 / 221969234 mobilní operátor 602313049 fax 224946391 nebo 224 948025.


Foto v černém rámečku: Děkujeme za poskytnutí fotografií paní Ireně Huťkové

Reklama