Na konci léta jsem byla na dovolené na ostrově Fuerteventura. Přiznám se, že tento ostrov miluju. Už jsem tady byla několikrát a stále mám co objevovat, kochat se místy, které znám. Tentokrát jsem si chtěla odpočinout, jen tak se dívat do moře, plavat, nechat si při odlivu omývat kotníky teplými vlnami.

pláž

Chci se s vámi podělit o svůj zážitek z místních pláží. Fuerteventura je suchý, sopečný ostrov. Na rozdíl od jiných kanárských ostrovů jsou ale její sopky již vzpomínkou na co, co byly, když soptily. Žádná z klasických zvrásněných homolí není činná. Z té doby ale zde zůstaly lávová pole, pustiny. I když jsou některé pláže tvořeny tmavým pískem (ne černým), většina pláží je ale světlá.

pláž

Mojí oblíbenou destinací, místem, kam se ráda vracím je okolí města Costa Calma v jižní části ostrova. Městečko je to malé, je vidět, že se rozrůstá, ale jeho největší kvalitou jsou blízké rozlehlé pláže se světlým pískem.

Pláže jsou tak rozlehlé, že mají při odlivu šířku kolem 300 metrů. Je to skvělá procházka – jít po odlivem obnažené pláži, brouzdat nohami v malých lagunách, na které odliv neměl vliv. Když zrovna nefouká silný vítr, je to skvělé místo prorelax, zamyšlení. Pláž si díky její poloze oblíbili zejména sportovci. Pokud se chcete naučit na surfu či kiteboardu, je ideálním místem. Veškeré zázemí najdete v blízkých školách a půjčovnách, zejména firma René Egli zde má silné zastoupení.

pláž

Pokud ale nesportujete a nejste adrenalinový typ, pak vám stačí sednout si na břeh a pozorovat ty, co to už umí, nebo se perou se svými nezkušenými nezdary. Jestli nemáte rádi pláže obsypané lehátky, tady budete v ráji.

Kde tento skvost mezi plážemi najdete?

pláž

Pojedete na jih směr Coralejo od Costa Calmy. Po 5 kilometrech bude odbočka k hotelu Meliá Goriones – zda začíná na pláži Playa de la Barca rozlehlá, pětikilometrová laguna. Také se k ní dostanete z další odbočky, vedoucí k pláži Playa del Risco.

pláž

Obě pláže jsou součástí pobřeží Sotavento, které má kolem dvaceti kilometrů a končí ve městě Coralejo.

pláž

Podívejte se na fotky, není to krása?

Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast - cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 7, případně na telefonu: +420/221969224 nebo mobilní operátor 602313049, fax 224946391 nebo 224 948025

Reklama