Pokud máte rádi nádherné, rozlehlé pláže bez lehátek, s nekonečným pískem, tak je najdete na Fuerteventuře - na jednom z kanárských ostrovů.

Fuerteventura je ostrov několika tváří. Vyprahlý střed ostrova je hornatý, suchý a pustý. Občas uvidíte zachovalé větrné mlýny, které tu stojí od doby, kdy se v nich ještě mlelo obilí - někdy v sedmnáctém století. Pokud si je budete chtít prohlédnout, najděte si na mapě vesničku Betancurii. Kamenité pohoří, které tvoří vnitrozemí, do kterého celý den pálí slunce, vypadá jako měsíční krajina. Uschlé trsy trávy si oblíbili místní polodivoké kozy, které jsou symbolem ostrova. Nejen že koza je ve znaku ostrova, ale také kozí mléko a maso je zde velmi oblíbené. Místní vtipy říkají, že je zde více koz než místních obyvatel. Ale určitě tomu tak není. Na ostrově je několik větších letovisek, kolem dokola se linou nádherné pláže.

Fuereteventura

Na severu ostrova, na východním pobřeží se rozléhají písečné duny, které lemují průzračné pláže. Ve středu ostrova, poblíž města Costa Calma, se táhle dvacetikilometrová rozlehlá pláž s jemným, světlým pískem, playa Sotavento. Oblíbili si ji zejména milovníci vodních sportů, jako je windsurfing a kiteboarding.

Z vlastních zkušeností můžu říci, že tato pláž je nádherná, nespoutaná. Je dobré sledovat časy odlivů a přílivů, protože při odlivu se pláž během velmi krátké doby celá zalije a při odlivu se vytvoří v plážových nerovnostech teplé laguny, které milují hlavně děti. Nefouká tady tolik jako na západní straně a dá se bezpečně koupat, vlny nejsou velké a přístup do moře je příjemný a písčitý. Také vstup do vody je pozvolný.

Na nejjižnějším cípu ostrova, v oblasti Jandía, pokud se sem vydáte, také najdete nádherné místo. Musíte si ale vzít auto, jinak se sem nedostanete. Silnici sem najdete za městem Morro Jable, je to prašná a kamenitá stezka. Na konci vás čeká starobylý maják, pláž s tmavým pískem a osada Coffete, je to místo, které vypadá jako zapomenuté, že se tu zastavil čas. Můžete si tu ale dát kafe v otřískaném bufetu a pozorovat, jak se tady líně převaluje čas.

Fuereteventura

Na rozdíl od východních pláží, kde se dá koupat a můžete si užívat pohostinnosti letovisek (není jich moc), jsou pláže na východě divoké, skalnaté a nespoutané. Většinou jsou pokryty tmavším pískem a díky západním větrům mají také velké a divoké vlny. Pláže mají také odstrašující názvy - například kousek od městečka Ajuy se nachází pláž Playa de las Muertos, což je Pláž mrtvých. Pokud ale chcete poznat místní krajinu, vydejte se na západní stranu pobřeží na výlet, je krásné pozorovat ze skal hřmoucí moře a tříštivé vlny, které se rozbíjejí o skalní masiv.

Ať si pro svou dovolenou vyberete kterékoliv místo na Fuerteventuře, budete spokojení. Je krásná, pláže jsou nedotčené masivním turismem. Pláže s lehátky jsou jen kolem hotelů v letoviscích, pokud půjdete kousek dál, budete mít pláž sami pro sebe. Nebo ještě lépe - když si půjčíte auto, objevíte celý ostrov a jeho krásu.

Pokud by to vaše děti nudilo, můžete využít aqvaparku, který je na severu ostrova ve městě Corralejo. Takové parky jsou ale všude, pláže jako na Fuerteventuře najdete jen zde. Objevte je a uvidíte, že se sem budete chtít vrátit.


Jak se na kanárské ostrovy dostat? Využijte služeb cestovní kanceláře Canaria Travel www.kanarskeostrovy.cz.

Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast - cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420/221969224 nebo mobilní operátor 602313049, fax 224946391 nebo 224 948025.

Reklama