Přinášíme vám po celý rok články o Kanárských ostrovech. Proto nemohu vynechat naše dojmy, když jsme se letos na začátku září vydaly s mojí kamarádkou Laďkou na Fuerteventuru, můj nejoblíbenější ostrov.

Fuerteventura

Dovolenou jsem si nechala až na začátek září. V létě bylo velké horko a já jsem měla dost práce, takže mi to takto vyhovovalo. Potřebovala jsem si odpočinout, nedělat nic, jen si užívat… a to mi splnila Fuerteventura. Už dopředu jsme se domluvily, že si chceme užít pláží a sluníčka, takže uděláme všechno proto, aby tyto činnosti trvaly co nejdéle, a to jsme si splnily. Laděnka byla na Fuerteventuře poprvé a všechno pro ni bylo nové. Ráda jsem jí ukázala místa, která tady miluju.

Fuerteventura

Vybraly jsme si hotel Meliá Goriones, který leží asi 5 km od městečka Costa Calma v jižní části ostrova. Je situován na úžasné rozlehlé pláži Playa Barca,  je součástí pásu bílého písku Sotavento, který tvoří mnohakilometrový pobřežní pás směrem k městečku Moro Jable. Playa Sotavento je nejdelší kanárská pláž se zlatožlutým pískem, kde je koupání zážitkem.

Fuerteventura

Na téhle pláži nenajdete jediné lehátko, jen spoustu surfařů a kiteboardistů, který tady každý den vesele trápí své svaly. Jak na pláži, kde se učí chytat vítr a řídit svého vzdušného draka, tak ve vlnách. Je to prostě divoká krása, kterou ještě pozdvihuje různě silný vítr... 

Fuerteventura

Podívejte se na fotky, jak je tato pláž lákavá a krásná. Já jsem si ji zařadila do svých TOP deseti pláží na světě a myslím, že se drží na třetím místě za dvěma plážemi, které jsou na Bali.

Fuerteventura

Pokud poletíte na Fuerteventuru, pojeďte se sem aspoň podívat. Pokud půjdete od hotelu Meliá Goriones směrem na jih po pláži, po 3 kilometrech dojdete k nádherné laguně, která mění svůj tvar podle síly přílivu a odlivu. Pokud se na ni díváte z vrchu – pláž lemují písečné duny, podívaná je nádherná. Toto místo najdete na mnoha pohledech z Fuertenevtury a je vyhledávanou lokalitou pro milovníky vodních sportů. Také se tady konají světové závody v kiteboardingu, podmínky jsou opravdu skvělé. Vlny, rozlehlá pláž a vítr.

Fuerteventura

Pokud jsme se tady s Laděnkou nekoupaly, neležely, neprocházely jsme se, či jen se tak nedívaly do vln, večer jsme vyrážely běhat. O tom bude další článek – co se tady dá všechno zažít a jak jsme si to užily...

Fuerteventura

Na Gran Canarii, na Fuerteventuru, Tenerife a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast - cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 7, případně na telefonu: +420/221969224 mobilní operátor 602313049, fax 224946391 nebo 224 948025

Fuerteventura

Canaria travel

Naše další cestovatelské články:

Reklama