I když je o sedm let starší Radka blondýna, sourozenecké geny nezapřou. Obě se pyšní vysokou, štíhlou postavou, jsou věčně rozesmáté a obě „vylétly“ z rodného Litvínova pěkně daleko. Zatímco Iva odjela ve čtrnácti dobývat pařížská mola, Radka se před deseti lety provdala do Ameriky. Od té doby se viděly jen jednou, a tak není divu, že se společného setkání nemohly dočkat.

„O mém výletu do Čech věděla jen Iva, nikomu jinému jsme o tom neřekly, chtěly jsme překvapit rodiče,“ vypráví Radka, kterou Iva vítala na ruzyňském letišti s aspikem v ruce. Hned po rodině totiž Radce v horském městečku vzdáleném třicet kilometrů od Denveru chybí nejvíc právě rosolovitá hmota a svíčková s knedlíkem.

Ani Radka ale nepřiletěla s prázdnou, přivezla Ivě kabelky LeSportsac, které jsou v USA absolutním hitem. Tento módní doplněk si oblíbily nejen celebrity, ale v podstatě všechny americké ženy. Pro světoznámou značku, jež bude od března k dostání i u nás, navrhla několik kolekcí skvělá a vždy originální návrhářka Stella McCartney.

Dámská jízda mohla začít! A holky toho během pár dní stihly opravdu hodně: nakoupit zimní výbavu, zhlédnout zkoušku obnoveného muzikálu Dracula, který si Radka před lety zamilovala, přejíst se tradičními českými jídly, povídat si až do rána i navštívit Jana Saudka. Ve studiu Barrandov TV při natáčení fotografovy talkshow, jejímž hostem byla Iva, se Radce splnil velký sen - poprvé slyšela mladší sestru zpívat naživo.

„Moc jsme si společně strávené chvíle užily,  pořád jsme si měly o čem vyprávět, co dělat,“ líčí nadšeně Iva, která už plánuje cestu za oceán. „Se zrušením vízové povinnosti se cestování do USA zjednodušilo, tak bych se chtěla za Radkou podívat co nejdřív. A nejen za ní! Jsem už dvojnásobná teta a synovce Kevina jsem naposled viděla ještě v kočárku, a dvouletou neteř znám jen z fotek.“

- Zdroj: Naďa Machková, 2media

Reklama