Dcera Josefa Fritzla Elizabeth vězněná svým otcem v podzemí rodinného domu v dolnorakouském Amstettenu si tajně psala deník na útržky papíru, informuje ve čtvrtečním vydání deník Právo. Zápisky odhalují další šokující podrobnosti o týrání Elizabeth.

Části zápisků ženy, již otec 24 let znásilňoval a zplodil s ní sedm dětí, se krátce před pondělním zahájením procesu s Fritzlem dostaly do médií. Elizabeth s udáním data i hodiny líčí, jak otec týral nejen ji, ale jak bil i děti, které s ní trpěly v podzemí.

Popisuje okamžiky, jak chovala v náručí svého právě narozeného syna, který brzy poté zemřel a jejž Fritzl spálil v domovním kotli. „Chlapeček kvůli dýchacím problémům celý postupně zmodral," píše Elizabeth a dodává: „Aspoň je už teď na lepším světě.“

Zmiňuje se také o tom, jak holýma rukama lovila krysy a jak její tři děti, které s ní trávily život ve sklepě, byly fascinovány každou maličkostí, třeba zrcadlem v koupelně nebo váhami. Stoupaly si na ně pokaždé, když něco snědly, aby viděly, zda a jak přibírají.

Nezřídka Elizabeth i děti hladověly. „Mléko i další potraviny už nám téměř došly,“ napsala 2. března 1991. Nechybí ani popis chvil, kdy ji Fritzl znásilňoval a jak se mu při tom snažila bránit.

Reklama