Jak už vyplývá z titulku, čtenářka s nickem freyacz i přesto, že má řidičák, bojí se řízení. Ale ještě něčeho a o někoho se bojí víc. Tento její strach vznikl už v dětství a vy se o něm dozvíte po kliknutí.

Dobrý den

Často vzpomínám, když jsme se jako děti sešly u mé tety. Na zahradě stála - a dodnes stojí - velká kovová houpací lavice. Tehdy se nás sešlo hodně - tak jsme houpačku obsadili, co se nás tam vešlo a dva „rozhoupávali“. Ti co seděli po stranách a měli se kde držet, chtěli pořád víc a víc. Na mě zbylo místo uprostřed a v jedné chvíli když opravdu zabrali a houpačka vylítla vysoko, jsem se neudržela a sletěla dolů. Ani nevím co mě tenkrát „osvítilo“ že jsem se připlácla na zem a vzápětí mi houpačka prosvištěla nad hlavou několikrát tam a zpátky... Když jsem si potom uvědomila, jak málo stačilo a co se mohlo stát, bylo mi dlouho špatně.

Od té doby mám pocit, že mě tenhle strach provází víc než je třeba. Dříve jsem se bála jen o sebe, než jsem něco udělala, tak mi hlavou nejdřív proběhlo, co všechno by se mi u toho mohlo stát. A často jsem nebyla schopná udělat věc, nad kterou se normálně člověk ani nezamyslí...
Od té doby, co mám dceru mám strach „na druhou“. Kolikrát když vidím kam všude je schopná vylézt, co všechno vyvádí, jak pořád lítá jako raketa.... Snažím se překonat, zatnout zuby a nechat ji vše vyzkoušet, když se nebojí. Ale stojí mě to hodně nervů, a vždy si pořádně oddechnu, když je zase zpět u mě :)

Jediné v čem mě můj strach opravdu omezil je řízení. Řidičák jsem udělala celkem bez problémů. Asi proto, že vedle byl pořád instruktor a byla to podvědomě taková jistota, že když udělám něco špatně, tak zasáhne. Ale to mi došlo mi to až při první cestě, kdy bylo vše jen na mě. A každá další jízda byla pro moje nervy horší a horší až jsem to nakonec vzdala...
Nedokážu se přesvědčit. Na řízení jsem prostě srab! :)

freyacz

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________________

Pokud se nedokážete přesvědčit, tak se ani nepřesvědčujte, jde žít i bet řízení automobilu.
Ovšem ten zážitek s houpačkou – tak to jste měla z pekla štěstí !!
Děkuji, že jste napsala a mějte krásný víkend
Saša

Téma dnešního dne: Dokážete překonat svůj strach?

  • Měla jste nebo máte z něčeho opravdu velký strach?
  • Pochází tento strach už z dob vašeho dětství nebo vznikl nově, vzhledem k okolnostem?
  • Dokázala jste ho překonat nebo s ním stále bojujete?
  • Jak?
  • Kdy a při jaké příležitosti jste se v životě opravdu hodně bála?
    (ať už z něčeho, o něco, nebo o někoho.)

Pojďme si vylít srdce a popovídat si o našem strachu. Třeba nám ostatní poradí jak s ním bojovat.
Stačí jen napsat nějaký pěkný příspěvek, na jehož konci čeká jednu z vás také pěkný dárek: Vlasová kosmetika Ryor a k tomu letní náhrdelník. (a budete kočka  - beze strachu :)

ryornahr

pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Reklama