Rakouská oblast Stubaiského údolí v týdnu od 31. května do 4. června přivítá nejlepší fotbalisty Francie. Hostitelská země EURA 2016 bude mít možnost k přípravě na šampionát využít špičkové zázemí Neustiftu ve Stubaiském údolí.

Sportovci, trenéři i jejich doprovod se ubytují v Relais & Châteaux SPA Hotelu Jagdhof***** v Neustiftu. Hotel je dlouholetým partnerem agentury SLFC Soccer, která se pyšní vedoucím postavením v oblasti organizace tréninkových kempů a zápasů. Trénovat pak fotbalisté budou na tamním alpském stadionu, který splňuje veškeré požadavky UEFA.

Stubai

Stubaiské údolí je mezi sportovci oblíbené nejen díky kvalitnímu ubytování, ale také díky excelentním tréninkovým podmínkám v nadmořské výšce 1000 metrů, alpskému stadionu v Neustiftu a tréninkovým hřištím ve Fulpmes. Kromě takového zázemí může Stubai nabídnout i mnohaleté zkušenosti s pořádáním tréninkových kempů pro nejlepší evropské fotbalové týmy. Před osmi lety se tady na EURO 2008 připravoval národní tým Španělska, který pak mistrovství dokonce vyhrál. A oslavovat přijel právě zpátky do Neustiftu.

Tréninkové zázemí pro špičkové týmy

Od té doby je Stubaiské středisko stále oblíbenější lokalitou pro pořádání fotbalových přípravných soustředění. Několikrát tu trénovaly mimo jiné i týmy jako Ajax Amsterdam, Feyenoord Rotterdam, RSC Anderlecht, Spartak Moskva, Dynamo Drážďany nebo Janov CFC, který tu byl dokonce desetkrát. Kromě těchto klubů sem v minulosti přijely trénovat i národní týmy Jižní Koreji, Rumunska, Slovinska a Arménie.

K tomu, že se francouzský národní tým rozhodl přijet trénovat právě do Stubaie, přispěl i úspěch španělské reprezentace na EURU 2008. Kvůli nim se Innsbruck tenkrát proměnil ve fotbalové město s výbornou infrastrukturou. I marketingová strategie „Tyrolské reklamy“ Tyrolsko od roku 2008 představuje jako ideální destinaci pro přípravu národních i lokálních fotbalových týmů. Očekává se, že do Stubaie přijede o přípravném soustředění francouzské reprezentace referovat až 200 zástupců médií.

Mistři světa z roku 1998 do letošní letní sezóny vkládají velké naděje a rádi by pod vedením trenéra Didiera Deschampse ke dvěma titulům mistrů Evropy z let 1984 a 2000 přidali další. Vzhledem k tomu, že národní tým v poslední době vyhrál dva velké domácí turnaje, jejich přání není nesplnitelné a Francie se po boku Německa řadí mezi favority.

Fascinující Stubaiské údolí

Tyrolské Stubaiské údolí, které leží nedaleko Innsbrucku a je snadno dostupné z Německa, Rakouska, Švýcarska i Itálie po Brennerské dálnici. Údolí má na délku 35 kilometrů a je obklopené 80 ledovci a 109 třítisícovými vrcholy. Hlavními regionálními městy v okolí jsou Neustift, Fulpmes, Telfes, Mieders a Schönberg.

Nespočet letních i zimních aktivit láká zejména příznivce akčnější dovolené. Stubaiský ledovec, který je zároveň největší v Rakousku, nabízí špičkové lyžování až do konce května. Léto zase přeje těm, kteří rádi podnikají túry po horách. Vybrat si mohou z tras v okolí vesnice Mieders, kam vede kabinová lanovka Serles, nebo v Neustiftu, kam se turisté dostanou lanovkou Elfer. K dispozici je také alpský zábavní park Schlick 2000 ve Fulpmes. Sportovnímu vyžití ve Stubaiském údolí se meze nekladou – v nabídce je vše od chůze, lezení, jízdy na kole, přes rafting, jízdu na kajaku a Nordic walking až po tenis, jógu, plavání a mnoho dalšího.

Turistům je v oblasti Stubaie k dispozici 1 pětihvězdičkový hotel, 3 čtyřhvězdičkové a 2 tříhvězdičkové hotely kategorie superior, 33 dalších čtyřhvězdičkových a 40 tříhvězdičkových hotelů s velice vysokým standardem služeb. Kromě toho se v údolí nachází celkem asi 4 700 lůžek v prázdninových apartmánech, ubytování typu Bed&Breakfast, tradičních farmách, ale také v kempech, které nabízejí veškeré potřebné vybavení.

Při návštěvě Stubaie se vyplatí zvážit koupi tzv. Stubai Super Card, která otevírá dveře k mnoha benefitům, jako je například cestování autobusem zdarma, využíván Stubaiských kabinových lanovek nebo vstup do bazénů v Neustiftu a Miedersu. Karta je k dostání u smluvních partnerů od května do října.

Více informací o regionu na www.stubai.at

Reklama