Chutnalo by vám stolování ve výkladní skříni?

Stolování a televize. Vyslovíte-li klasické stolování  u stolu - vybaví se mi rodina Homolkových z nesmrtelné televizní trilogie. Ti se taky v první díle „ECCE HOMO HOMOLKA“ chystali na sváču na pařezu v lese - opékání špakáčků, a nakonec si je dopřávali doma v kuchyni.

Jestli zdůrazníte stolování vánoční - koukám, jak zasedla ke sváteční tabuli rodina malého Péťi Bajzy ze seriálu „Bylo nás pět“. Což třeba stolování svatební, okázalé? Máme tu „Takovou normální rodinku“ s tetinkou a panem Koníčkem. A jak je to s piknikem v trávě?

Tak to potom jednoznačně vidím naši rodinu a udivené pohledy okolí.

To bylo tak: V době, kdy ještě nebylo zvykem u nás konzumovat koláče, bagety a kávu při pikniku v trávě, nás navštívili přátelé z Francie. Především mužská část hostů se tvrdošíjně domáhala uspořádání pikniku v přírodě. Nic nepomohly moje argumenty, že je ještě zima, že si dobroty užijeme stejně dobře doma v obýváku jako venku. Posezení se uskutečnilo - svačili jsme, popíjeli a klábosili. Od té doby jsem už nikdy nekousala a nepolykala za účasti tolika udivených (pohoršených? obdivných ? zvědavých?) pohledů lidí, procházejících se po okolí. To ani v televizi nevymyslí! Já vím, měli jsme najít na sváču klidný, nezalidněný koutek, ale opravdu nebylo kde.

Nyní už i u nás v tuzemsku vnímáme pikniky v trávě jako něco přirozeného. Jen kdyby si hladová klíšťata vybrala za pochoutku občas někoho jiného nežli mě! 

hannah58

Máte také nějakou zajímavou zkušenost se stolováním pod širým nebem? Anebo radši jíte v klidu domova? Napište nám svůj názor na redakce@zena-in.cz

Reklama