francouzska-manikura-seznam.jpg
Zdroj foto: Shutterstock

Tradičně se francouzská manikúra provádí načrtnutím tenké linky na nehet a následným vyplněním vzniklého prostoru barvou. Na to ale potřebujete nejen cvik, ale také pevnou ruku. Na sociálních sítích koluje několik triků, díky kterým budou vaše nehty vypadat skvěle a nedají vám ani tolik práce. Pojďme se podívat na některé z nich.

Kosmetické houbičky

Jedná se o trik, který na sociálních sítích, co se týče francouzské manikúry, dominuje. Kosmetickou houbičku nejprve obalíte fólií, abyste si ji lakem nezničili, a poté nanesete vrstvu laku. Špičku nehtu následně v této vrstvě obalíte a máte hotovo. Expertky na nehtovou kosmetiku ovšem doporučují nanášet lak v dostatečně silné vrstvě. Příliš malá vrstva by totiž způsobila rychlé zaschnutí na houbičce a trik by nefungoval. Dále také radí nenamáčet nehet do středu nanesené barevné vrstvy, ale nehet pod úhlem 45 stupňů přiložit k okraji vrstvy a barvu nanést postupně. Tento trik nebude pravděpodobně fungovat na příliš krátké nehty. Barva by se totiž nanesla na spíše na polštářek prstu.

Náplasti

Náplast se zaoblenými okraji nalepíte na nehet v takové vzdálenosti od okraje, jak široké chcete linie manikúry. Výhodou je, že můžete přetahovat, jak chcete, protože pomalovanou náplast poté jednoduše odstraníte. Jen ji slupujte opatrně, abyste si vytvořenou linku neponičili.

Použití jiného prstu

Vrstvu barevného laku můžete také nanést přímo na bříško jiného prstu. Jedná se o alternativu prvního triku s kosmetickou houbičkou, při které se ale více ušpiníte. Na druhou stranu k tomu ale nepotřebujete nic víc než své vlastní prsty a lak na nehty. Lak opět nanesete, tentokrát na bříško prstu opačné ruky, v rovnoměrné vrstvě a poté přiložíte nehet a pohybem z jedné strany na druhou nanesete barvu.

Nalepovací pásky

Pokud nemáte trpělivost ani na jeden z těchto triků, seženete určitě různě široké pásky, které na špičku nehtu jednoduše nalepíte a prostor nad nimi vyplníte barvou. Poté ji opět sloupnete. Je to více profesionální alternativa použití náplasti.

Zdroj info: byrdienylon, youtube/OPI, instagram@world_fashion_styles