francouzská cibulačka

Na vaření pravé francouzské cibulačky jsem se chystala už dlouho. Teď, když jsem ji konečně vyzkoušela, tak nevím, proč jsem z ní měla takový respekt. Hlavním a nejdůležitějším úkolem je vytrvat při opékání cibule. A výtečná polévka je na světě!

Pročetla jsem spoustu receptů na internetu a v kuchařkách a nejvíce jsem se inspirovala na stránkách šikovného mladého kuchaře, o kterém jsem dosud ani netušila. Mrkněte...

Suroviny

500 g cibule
100 g másla
trochu bílého vinného octa
1 dcl suchého bílého vína
sůl a pepř
tymián nebo jiné oblíbené bylinky, které se do této polévky (podle vaší chuti) hodí
3 bobkové listy
1 lžíce hladké mouky
1 l domácího vývaru - masového nebo zeleninového

francouzská bageta nebo pár plátků bílého toastového chleba
sýr Gruyére

Postup

Cibuli si nakrájíme na tenká půlkolečka. V hrnci rozpustíme máslo, na které cibuli vsypeme. V žádném případě máslo nenahrazujte olejem nebo čímkoliv jiným. Chuť másla je prostě nenahraditelná. :-)

příprava na cibulačku

K cibuli přidáme bobkový list a bylinky, které jsme si vybrali, a restujeme asi pět minut, dokud cibule nezměkne. Poté snížíme teplotu a přichází zdlouhavá fáze míchání a hnědnutí cibule, která zaplní celou vaši kuchyni a vlastně i ostatní místnosti úžasnou vůní. Při této části vaření nám cibule zkaramelizuje, krásně zhnědne a rozvine svou dokonalou chuť. Je důležité vydržet, míchat a hlídat, alespoň hodinu. Cibule se vám začne také trochu přichytávat k hrnci. Neděste se a míchejte. Vytrvale. :-)

Až je cibule krásně hnědá a voňavá, přidáme asi půl lžíce bílého vinného octa a víno. Opět důkladně promícháme a necháme tekutinu vyvařit. Zasypneme lžící hladké mouky, důkladně promícháme a zalijeme vývarem.

Dochutíme solí a pepřem a ještě provaříme, alespoň půl hodiny.

Hotovou polévku rozdělíme do mističek a nahoru dáme plátky francouzké bagety, které posypeme sýrem a dáme zapéct do trouby pod gril. Tady jsem se trochu držela rady ze stránek šikovného kuchaře Keby a na polévku jsem dala větší kostičky toastového chleba, aby se lépe nabíraly na lžíci. Přiznám se ke strašnému barbarství. Zmiňovaný originální sýr jsem prostě neměla poruce, takže nastoupila improvizace a na toastovém chlebu je „obyčejný“ ementál. Ale opravdu ementál, žádná náhražka. :-) Takže budiž mi odpuštěno. :-)

Polévka má nasládlou chuť a je prostě dokonalá!

Dobrou chuť přeje elly.

Reklama