Kdyby vám zavázal někdo oči a vysadil v určitém městě, poznala byste podle oblečení žen, kde se právě nacházíte? Je to čistě hypotetická otázka a tak trochu stylová hra, ale možná vás bude bavit a třeba i trochu inspirovat.

Dnes se zvláště ve velkých městech rozdíly hodně stírají. Všude se najdou šílené úlety i dokonalá elegance.

Ale přece jenom by se daly vystopovat znaky, které jsou typické pro Paříž, Milano, nebo třeba Londýn. Zkrátka jiný kraj, jiný mrav. Někde si ženy potrpí na kožichy, podpatky a sluneční brýle, jinde rády kombinují kousky ze sekáče s luxusními doplňky. Někde si libují ve výstřednostech, jinde vypadají, jako by na sebe hodily, co jim přišlo zrovna pod ruku. Přesto se dá říct, že i tenhle mišmaš je do jisté míry stylový.

Poznáte je podle stylu?

Mají rády veselé barvy a ztřeštěné kombinace. Dávají si hodně záležet na účesech, i když to na první pohled není znát. Většinou jsou lehce při těle, ale hlavu si tím rozhodně nelámou.

móda

Toto jsou Finky. Málokdy je potkáte na vysokých podpatích. Často si barví vlasy na černo, což jsem nikdy nechápala, ale jak už to chodí, vetšinou chceme to, co nemáme

Potrpí si na značky a luxus. Bez vysokých podpatků nevyjdou z domu. Věrným a nezbytným doplňkem jsou jim sluneční brýle.

móda

Toto jsou Italky. Černé punčochy, vysoké jehly a černé brýle. Typické atrbuty Italek. Dost si také potrpí na pravé kožešiny

Jejich styl je opravdu specifický a napodobit ho by nám dalo asi hodně zabrat. Vypadají, že o sebe moc nedbají, o to víc řeší svoje oblečení, o kterém se rozhodně nedá říct, že je konzervativní.

móda

Toto jsou Angličanky. K jejich namíchanému stylu není co dodat. Martensky k něžným bílým šatům, esterházy kostka s pánskými polobotkami, a poslední model? Měla byste mít odvahu v tomhle vylézt?

Jsou sebevědomé a mají vytříbený vkus. Nemusí být oblečené podle poslední módy, ale rozhodně nešetří na doplňcích. Nikdy by se nesnížily ke kopiím. Jsou schopné měsíce škudlit a hladovět, aby si mohly dopřát originál.

móda

Toto jsou Francouzky. To jste museli poznat na první pohled. Dotažené, sladěné, elegantní, prostě šik.

Čím jsou nápadnější a vzbuzují pozornost, tím lépe. Nic je tolik nenudí jako splývání s davem. Ale v tomto městě to snad není ani možné.

móda

Toto jsou Američanky. K tomu není snad co dodat.

Většina z vás si tipla dobře. Příště si zkusíme třeba chlapy, co vy na to?

 

Reklama