Skoro každá Francouzka i Francouz dostane v květnu konvalinky. Ty totiž podle tradice přinášejí štěstí, a to zvláště na prvního máje. Francouzská pekárna Petite France Boulangerie&Patisserie v Praze, se rozhodla tuto hezkou tradici připomenout i v Česku.

petite

Konvalinky jsou za symbol štěstí považovány už od 16. století. Král Karel IX. je tehdy nabídl dámám na královském dvoře s jednoduchým přáním - pro štěstí.  Ve Francii je zvykem, že 1. května může prodávat konvalinky každý, a to i bez povolení. Nabízet by je ovšem měl nejméně 40 metrů od květinářství anebo od místa, kde se běžně prodávají květiny. První májový den se tak prodá až 50 milionů těchto voňavých kytiček.

croiss

„Konvalinky u nás rozkvétají trochu později než ve Francii, a tak bude náš obchod v květnu provoněný nejen skvělým pečivem, ale i pravým marseillským konvalinkovým mýdlem ve tvaru srdce. To budeme dávat stovce nejrychlejších zákazníků, kteří na prvního máje nebudou líní vstát, aby u nás nakoupili svému milovanému protějšku něco dobrého k snídani,“ říká Jan Ivanco majitel francouzské stylového pekařství a cukrářství v Myslíkově ulici 22 na Praze 1. To peče už čtvrtým rokem pravé francouzské bagety, croissanty z čerstvého másla, skvělý ořechový chleba i tradiční francouzské sladkosti.  

konvalinky

Zdroj: PetiteFrance

 

Reklama