Francie má za sebou neobvyklý sňatek. Osmašedesátiletý Francouz se o víkendu oženil se svou přítelkyní, která je již čtyři roky po smrti. K oltáři si přivedl její klobouk.

Svatba se konala o víkendu na jihu Francie, kde si umělec Jean-Louis Ronzier vzal za ženu svou čtyři roky mrtvou přítelkyni Martine Cazenave. Ronzier se seznámili v polovině 80. let s tanečníci Cazenave, strávili spolu dvacet let života, ale svatbu chtěli oba až po odchodu do důchodu. Žena bohužel onemocněla a zemřela dva měsíce před původně plánovanou svatbou.

Na obřad se přišlo podívat na padesát lidí, mezi nimiž byli především příbuzní a přátelé. Ženich přišel na radnici a místo nevěsty si přinesl jen její oblíbený klobouk a položil ho na židli vedle sebe, kde měla Martine sedět.

Francouzské zákony tento kuriózní sňatek umožňují. Musí ho ale nejprve schválit prezident a potvrdit premiér s ministrem spravedlnosti. „Slíbil jsem jí, že se vezmeme, a slib jsem dodržel: dvacet let společného života, na to se nezapomíná. Pořád s ní mluvím a vyprávím jí, co jsem dělal," sdělil médiím Ronzier.

Chtěla byste, aby bylo něco takového možné i u nás? Co říkáte na takový sňatek?

 

Reklama