Vánoce patří k nejkrásnějším svátečním dnům v roce, spojených s neopakovatelnou kouzelnou atmosférou a příběhem o narození Ježíška. Toho můžete spatřit v mnoha podobách prostřednictvím krásných betlémů, které patří k Vánocům stejně neodmyslitelně jako vánoční stromeček.

Letos jsme vás už pozvali na výstavu betlémů do pražské Betlémské kaple. Teď se podíváme na výstavu Betlémů z celého světa, která probíhá již po šesté v muzeu Karlova mostu v Praze.
Jak nám řekla vedoucí provozu muzea paní Lubomíra Hromádková, počet návštěvníků každoročně roste. Vždyť kde se vám podaří spatřit například Africký betlém vyřezaný z ebenového dřeva anebo Ptačí betlém?

Klikněte na fotografie a prohlédněte si je ve v ětší velikosti:

Co betlém, to originál. Co betlém to tradice umění a dovednosti.
Přijeďte se podívat i vy na výstavu betlémů z celého světa. Budete okouzleni, nejen samotnými betlémy, ale také prostředím, kde se muzeum nachází.

Muzeum se nachází v prostorách křížovnického kláštera, který najdete vedle barokního kostela sv. Františka z Assisi. Právě tento italského světec v roce 1223 zinscenoval ve středoitalské Umbrii zřejmě vůbec poprvé scénu Kristova narození.

Výstava v muzeu potrvá od 2. 12. 2012 do 3. 2. 2013

Otevírací doba:

denně od 10 do 18 hodin kromě Štědrého dne a Nového roku, kdy bude otevřeno až od 12 hodin.

Vstupné:

Základní vstupné: 50 Kč
Zlevněné: 30 Kč

Návštěvníci mají také možnost využít zvýhodněné nabídky na plavbu Pražskými Benátkami vyhřívanou lodí se svařeným vínem v ceně.
Lístek stojí po dobu trvání výstavy 170 Kč.

Kudy do Muzea

Nejbližší stanice metra STAROMĚSTSKÁ (trasa A), tramvajová zastávka STAROMĚSTSKÁ nebo KARLOVY LÁZNĚ (tram 17 nebo 18).

Adresa:

Muzeum Karlova mostu
Křížovnické náměstí 3
110 00 Praha 1-Staré Město
www.muzeumkarlovamostu.cz

mapa

poskytnuté fotografie: Muzeum Karlova mostu

Přečtěte si také:

Reklama