mokrý pes

Pes a voda, jak to jde dohromady? Někteří ji milují, jiní nevyhledávají a ostatní se jí obloukem vyhýbají. Můj pes (sheltie) patří do třetí kategorie. Voda mu nevoní a nesluší. Mokrý vypadá jako schlíplá nohatá příšerka, o jeho husté dlouho schnoucí srsti ani nemluvě. Takže důvodů, proč vodu nesnáší, má hned několik. Jeden doslova pádný.  

Když byl ještě mladý a nezkušený, vzala jsem ho nic netušíc k rybníku. Šli jsme po hrázi, hladina byla pokrytá souvislou zelenou vrstvou „žabince“.  Ale vysvětlujte hloupému psovi, že to není trávník ani beton natřený nazeleno a že ty skákavé potvůrky nejsou k jídlu ani na hraní. Než jsem se nadála, žbluňk, byl za nimi. To bylo překvápko, že ten pažit studí a propadá se pod nohama. Kdybyste viděli ten výraz, se kterým se dral na břeh, a to zelené mokré nadělení, co nešlo z kožichu. Ač mi ho bylo líto, musela jsem se smát.

Škoda, že jsem tenkrát neměla foťák.  Ale vy jste ho možná měli nebo jste třeba záměrně vyfotografovali svého psího miláčka ve vodě. Je jedno, zda jste zachytili jeho radost, nebo nechuť k tomuto živlu.

Zde máte pár inspirativních snímků...

pes

pes

pes

pes

poukázka na psa

haf

Pošlete nám foto svého mokrého psa (připojte jeho jméno) na adresu dana.svobodova@zena-in.cz .

Tři nejvtipnější, nejdojemnější, nejpohotovější, prostě nej snímky odměníme pěkným dárkem pro mazlíčka i pro vás.