V minulém článku jsme vám přinesli příběh Ivety, která nyní podstoupila na klinice plastické chirurgie a estetické medicíny Asklepion odstranění nechtěného tuku pomocí speciální radiofrekvenční liposukce BodyTide. Operaci – odsátí tuků z oblasti břicha a boků, provedl plastický chirurg MUDr. Peter Chovan. Zákrok trval tři hodiny a Iveta byla v celkové narkóze.

Ještě před zákrokem si plastický chirurg přesně vyznačil na těle Ivety partie, které bude odsávat. Pak již další odborníci připravili Ivetu na zákrok a po celkovém uspání mohl plastický chirurg začít pracovat na odstranění tuků z těla. Byli jsme u toho a vše zdokumentovali.

Jak taková operace probíhá?

Liposukce

Radiofrekvenční liposukce: při zákroku se odsaje nežádoucí tuk a pomocí radiofrekvence se zároveň vypne a vyhladí kůže. Navíc vás dokáže zbavit i celulitidy.

Zeptali jsme se Ivety na její zkušenosti

Bála jste se zákroku?
Přiznám se, že jsem se trochu bála, jako před každým zákrokem. Bylo to ale zbytečné. Lékař mi vše vysvětlil, choval se velmi profesionálně, takže jsem se rychle uklidnila. 

Jaké byly přípravy těsně před operací?
Plastický chirurg mi černým fixem na těle označil přesně partie, které bude odsávat – břicho, boky a pas. Nejvíce mne trápilo břicho. Po císařském řezu mi zůstala nezpevněná kůže, pod kterou byl tuk, ať jsem se snažila, co jsem mohla, tady z těch partií jsem byla nešťastná – nešly zhubnout ani zpevnit.

Vaše pocity po operaci?
Vzbudila jsem se a myslela jsem si, že budu vyřízená a bolavá. Ještě při narkóze mi na tělo oblékli stahovací prádlo – takové speciální vysoké kalhotky, které mi sahaly až po prsa. Stahovaly mi těsně celou plochu odsáté pokožky. Musela jsem je mít na sobě 4 týdny, takže jsem si koupila dvoje, které jsem střídala. Hned po zákroku jsem se mohla vysprchovat – tedy na chvíli sundat toto stahující prádlo a vyměnit je za čisté. Důležité ale bylo mít je na sobě ty 4 týdny – to znamená v prádle i spát.  

Fotoalbum na proklik:

Jak jste se cítila a jaká byla rekonvalescence?
Mile mne překvapilo, že bolest nebyla tak velká a rychle ustupovala. Druhý den po operaci jsem již byla ve stavu, kdy jsem nemusela ležet a cítila jsem se dobře. Cítila jsem sice hojení a pnutí, jak se pokožka hojila, ale opravdu to nebylo strašné a dalo se to v pohodě vydržet. Zpočátku mi bylo nepříjemné, když jsem dlouho seděla nebo šla, ale to také rychle odeznělo (asi do týdne). Po týdnu jsem byla ještě na kontrole a na vyndání stehů (na místech, kde vnikla kanyla do těla, celkem asi 5 stehů), další kontrola byla za další týden – doktor zkontroloval, jak se vše hojí a tělo formuje, vše bylo v pořádku. Také mi doporučil změnu jídelníčku – konkrétní kroky, a na můj dotaz ohledně cvičení mne poučil, že můžu, co bolest dovolí, ale cítím se tak, že naplno to zatím ještě nejde.

Jak jste spokojená s výsledkem operace?
Jsem nadšená! Mám ploché břicho jako před porodem, ale jakmile to půjde, budu cvičit pravidelně cviky na posílení břišních svalů, aby zůstalo stejné. Koupila jsem si o dvě čísla menší džíny a sukně a kolegyně v práci mne moc chválí, jak mi to sluší. Ty, které mají také nějaký špek navíc, přemýšlejí o stejném zákroku, protože výsledek je opravdu skvělý.

Musím určitě pochválit zdravotnický tým kliniky Asklepion, který se stará o své pacienty. Všichni – sestřičky, lékaři jsou velmi milí a ochotní, dodají důvěru. Opravdu jsem byla moc spokojená a jsem ráda, že jsem na tomto zákroku byla.

Liposukce

Ještě jednou děkuji za výhru.

Pozn. red.: Při zákroku byly paní Ivetě odsáty 4 litry nežádoucího tuku a objem v pase se zmenšil o 10 cm.

Co je BodyTide?
Díky nové metodě se pacientům odsaje nežádoucí tuk a zároveň se pomocí radiofrekvence vypíná a vyhlazuje kůže. Lze se navíc zbavit i celulitidy a docílit požadované pevnosti tělesných kontur. To vše bezpečně díky kontaktnímu chlazení.

Řešení neřešitelného
Mechanický stimul liposukce není tak silný, aby dokázal aktivovat větší množství buněk odpovědných za elasticitu kůže. Ta se ještě několik týdnů po chirurgickém výkonu formuje a často zůstane povolená.

Radiofrekvence dokáže doslova „rozžehlit“ kůži nad liposukcí a způsobí i její zkrácení.
Díky tepelným změnám vznikají v kůži nová kolagenová vlákna, která zpevní linie těla.

Systém BodyTite

Odborníci na klinice Asklepion při metodě radiofrekvenční liposukce pracují se systémem BodyTite, který kombinuje využití liposukce a radiofrekvence. „Na rozdíl od laserové liposukce, kde výška teploty, směr a délka působení tepla nejsou kontrolované a usměrněné, má systém BodyTite zabudované senzory pro ochranu před tepelným poškozením,“vysvětluje plastický chirurg MUDr. Peter Chovan z Asklepionu - Kliniky a institutu estetické medicíny www.asklepion.cz

Jak funguje radiofrekvenční liposukce

Liposukcí se odsává nežádoucí tuk, zatímco radiofrekvenční proud zespoda proniká kůží a teplo, které se tím tvoří, kůži odspodu prozařuje a následně vypíná. Radiofrekvence působí přímo na spodní vrstvu kůže, odpovědnou za její uvolnění, a stimuluje tvorbu nového kolagenu. „Tepelným působením také dochází ke změnám struktury buněk tuku v podkoží. To má za následek vyhlazení a vypnutí kůže po liposukci a zároveň odstranění celulitidy,“ dodává doktor Chovan. Získají se tak nejen požadované křivky, ale zároveň se významně zlepší i stav kůže v ošetřovaných oblastech. Ve výsledku se tak dosáhne mnohem výraznějšího zpevnění tělesných kontur.

Foto z operace: Michal Protivanský

Reklama