Dřív si člověk zašněroval bot, vzal batoh a vyrazil na výšlap. Dnes nesmí chybět ještě fotoaparát. Díky nesrovnatelné různorodosti krajiny najdete v Dolním Rakousku spoustu nádherných fotomotivů. Nejenže jsme pro vás vybrali 12 instagramových hotspotů, ale zveme ještě 2 čtenáře, aby je sami navštívili.
5ced33e404e48obrazek.png
© Donau Niederösterreich/Steve Haider

Kdo prozkoumá rozlehlý kraj kolem Vídně, narazí na fascinující místa.  Kaňon Ötschergräben v Mostviertelu patří k nejkrásnějším turistickým lokalitám Rakouska: divoká voda a ostré skalní útvary se tady střídají s bohatou vegetací.
5d0210219dda2obrazek.png
©weinfranz.at

Waldviertelské soutěsky dopřejí zklidnění a turisté ocení především certifikované turistické stezky turistického regionu Jižní Waldviertel. Kdo se vydá na cestu po stezce světového dědictví Welterbesteig Wachau nebo po dálkové turistické stezce Weitwanderweg Nibelungengau, toho uchvátí do svých sítí Dunaj. Na lavičkách s výhledem se nádherně lenoší a zdá se, jakoby se na chvilku zastavil čas. Ve Weinviertelu budete putovat přes mírné kopečky od jedné sklepní uličky ke druhé.
obrazek.png
© Niederösterreich Werbung/ Andreas Jakwerth

Také ve Vídeňském lese se najdou osvěžující stezky ve znamení vína, přírody a kultury. Oproti tomu skutečný kontrast vytváří horský svět Vídeňských Alp: Stezka vídeňským alpským obloukem umožňuje praktické putování od chaty k chatě po skvěle vybavených turistických stezkách a se svými certifikovanými turistickými hotely a vesničkami nabízí naprostý komfort. Mezi pastvinami, horskými boudami a vrcholovými kříži se turisté během Léta v horách Dolního Rakouska cítí výtečně.

Zúčastněte se a vyhrajte dovolenou!

Máte chuť vyhrát turistickou dovolenou v Dolním Rakousku?

Pak navštivte naše webové stránky www.dolni-rakousko.info/soutez-turistika a vyhrajte některou z turistických

dovolených na  vinařské turistické stezce Welterbesteig Wachau nebo v mostviertelských Alpách. 


 

Reklama