Jak vzpomíná na copánky čtenářka Heligona a na jaký účes si našetřila čtenářka Ivetinkav, to si můžete prohlédnout v této novice, milé čtenářky...

Téma dne pomalu vrcholí - za krátko nakousneme poslední hodinku. Prohlédněte si příspěvky čtenářek Heligony a Ivetinkav obrazem i slovem...


Krásný den přeji.

Při slovu copánky si jako první vzpomenu na mateřskou školu, kdy mi maminka každé ráno upletla dva copy a ty jsem musela mít celý den. Když se mi náhodou nějaký při dětské hře rozpletl, už dopředu jsem brečela, protože jsem věděla, že zas bude virvál. Občas pomohla paní učitelka, ale ty většinou copy plést neuměly, nebo se na to prostě vymlouvaly. Později jsem si už pletla copy sama, vymýšlela jsem pořád nějaké novinky, motala vertikálně, horizontálně i dokola, stáčela do drdolů, zaplétala barevné bavlnky nebo kovové řetízky. Vypadalo to moc efektně.

Dva copy byly vždycky můj oblíbený účes, dokonce si myslím, že mi moc sluší. Když jsem hrávala ve folklorním souboru, byl to účes povinný. To jsem byla přímo ve svém živlu.

V poslední době mám vlasy spíše kratší, ale ani to mi nebrání občas si něco umotat. Naposled jsem takovým mini francouzským copem krotila ofinu (viz první foto). Ale co jde klidně vytvořit i z kratších vlasů, to jsou dva culíky. Také je nosím moc ráda, obzvlášť na dovolené (viz druhé foto).

heligona

heligona

Heligona


Pěkný den, přeji všem,

Vždycky se mi líbil účes rasta - copánky, tak jsem si na něj našetřila a když jsme jeli na dovču tak jsem si rastu nechala udělat. Rasta je moc pěkná, ale vůbec jsem netušila, jak dlouho trvá ten účes a jak bolí.

Přišla jsem tam, sedla si, na nic se neptala a utrpení začalo. Když se dělají copánky, tak se musí hodně utahovat, aby účes vydržel co nejdéle a aby byl pevný. Hned od začátku jsem měla oči plné slz. A trvalo to skoro 3 hodiny. Bolela mě hlava, záda, měla jsem hlad atd. Ale byla jsem šťastná, protože účes byl dokonalý. Vyšla jsem ven na sluníčko a vůbec jsem si neuvědomila, že když se dělají copánky hned u kořínků vlasů, takže tam budou cestičky až na holou kůži. Takže obličej jsem měla bez vrásek, protože ten účes natáhl veškerou kůži ( jak se utahovalo), skoro jsem se nemohla usmívat a večer jsem měla ještě ke všemu spálené ty cestičky u copánků. Až se mi udělali puchejře. Supr, bomba věc. Jak se říká parádo trp. Ale za dva dny jsem na všechny útrapy zapomněla a užívala jsem si dovolené a účesu.

ivetinkav

No jo, ale přijela jsem domů a byla mi trošku zima na hlavu. Nebyla jsem zvyklá. No a ještě ke všemu holka přinesla ze školy poprvé a naposled vši. Takže účes musel dolu. Ach jo, tolik „utrpení“ , tolik radosti, tolik peněz a účes jsem měla asi jen dva týdny. Ale příště jdu do toho zas:-) Mejte se hezky a užívejte pěkné slunečné dny.

Pa,
Ivetinkav

Pozn. red.: Příspěvky neprošly jazykovou korekturou.

Téma dne 11. července 2011: Copy a copánky

Po tomto tématu jste před nějakou dobou samy volaly, milé čtenářky. Uzrál čas a téma je zde!

  • Jaký je váš vztah k copům a copánkům?
  • Umíte si uplést francouzský, rybí nebo extra kreativní cop?
  • Přijdou vám copánky dětinské, nebo naopak in i v dospělém věku?

Pište mi své příspěvky na redakční e-mailovou adresu (viz níže). Můžete k nim přiložit i fotku svých copatých výtvorů. Nezapomeňte, že chcete-li vyhrát dárek, respektive mít šanci na výhru dárku, musí váš příspěvek být dlouhý alespoň jako tento odstavec textu. A jaký že dárek můžete získat? Pro jednu z vás tu máme připravený krásný vlasový balíček od firem GARNIER a SCHWARZKOPF!

 

Reklama