Untitled-collage.jpg

77.jpgV noci je jediná možnost ve skleníku slyšet reálný zvuk pralesní žáby, který se jinak ve dne pouští pro doplnění atmosféry z reproduktorů. Není to ale žádné obyčejné kvákání, nýbrž zpěv podobný pískání exotického ptáka. Žábu navíc můžete i spatřit, ve skleníku jich je opravdu dost. Průvodci dokonce žertují o tom, že si žáby případně můžete i odnést.

Na své si samozřejmě přijdou i milovnice pokojovek, které jsou teď opět v módě. Gigantické monstery shlíží na průchozí cesty z každé strany, ale botanikové jimi opovrhují. Jedná se vlastně o takový pralesní plevel, který se rozrůstá. Místo toho mají v oblibě třeba malé baobaby či různé druhy orchidejí.

K vidění jsou také různé druhy ryb. Od slepých rybiček, přes koi kapry pro pangasia, který je Čechách oblíbenou pochoutkou, ale způsob jeho obživy není vábný a až vám průvodce poví, čím se živí, přejde vás chuť. Prohlídka noční Fata Morganou je zkrátka dobrodružství, které není jen pro milovníky rostlin.

Untitled-collage-1-.jpg

Kouzelný parfém

IMG-0059.jpgVěděli jste, že má skleník Fata Morgana i svůj parfém? Přímo v tropickém skleníku vznikl a zrál před zraky návštěvníků unikátní parfém, jehož základem byly silice dovezené z botanické expedice. Později ho botanici zakopali v části nížinného lesa, aby nasál informaci o místě. Po jarní rovnodennosti byl obohacen o další silice a umístěn do speciálního kotle, aby dozrával. Při letním slunovratu byl odebrán vzorek a předán laboratoři, aby podle něj vyrobila identický parfém. Parfém je nyní možné zakoupit ve skleníku Fata Morgana za 499 Kč (objem balení 5 ml) v limitované edici.


Reklama