Diskutujte nad bytovými vychytávkami soutěžících – které se vám líbí a které ne?

Zúčastněte se naší fotografické soutěže s přílohou Bydlení také - více informací ZDE!

Komentujte fotografie, které přišly do naší fotosoutěže. Diskutujte a snažte se ovlivnit redakci při rozhodování.

Tentokrát do soutěže přispěli:

   Dása

   Fanka

   Hanka Matoušková

   Lenki

   Lenoška

   paji

   Petulinkaka

   Teryshka

   Vivian

Čí bytové vychytávky se vám líbí víc?

Dása

1) Kuchyň je udělaná z klasického kumbálu, který má většina malých bytů. Nedostatek úložného prostoru a absence skříně na potraviny jsem řešila dózami, které jsou vyrovnané nahoře na kuchyňské lince. Tvoří tak i příjemnou dekoraci kuchyně. A důkazem, že se i v takové pidikuchyňce dají dělat zázraky, je moje častá účast v diskuzi Vaření a auditko s recepty.

2) Byt poskytuje i klasický obývák, jako má každá jiná domácnost, jen na něj navazuje, nebo chcete-li je omezen pouze pár metry, které mají multifunkční využití - viz další fotka.

3) Součástí obýváku je však i ložnice, pracovna a jídelna. To vše na pár metrech a nikterak to neruší ráz obývacího pokoje.

4) Tudíž zbyla ještě jedna místnost k využití jako dětský pokoj. V mém případě zatím skladiště. :-)

5) A protože úložného prostoru v takovém bytě není nikdy dost, snížením stropu v chodbě se získalo skvělé místo na věci, které nepotřebujete ke každodennímu žití, jako např. cestovní tašky, vánoční ozdoby, krabice od bot apod.

 
Fanka

S manželem jsme koupili starší - starý dům a z gruntu jsme jej předělávali (stále předěláváme).

Celý dům byl z venku i zevnitř obit až na základy a započalo se znovu od omítek, elektřiny, podlah až po vybavení.

Kuchyň, v době, kdy byla focená, nebyla ještě zcela hotová. Dodělávaly se ještě lišty pod linku a další maličkosti.

Vím, že ta bílá pračka někomu může bít do očí, ale bohužel jinde prostor na ni nebyl a pračka v černé barvě má trochu vyšší pořizovací hodnotu - tak třeba příště. :-).

Takto jsme předělali celý dům.


Hanka Matoušková

Nedávno jsem se nastěhovala do podnájmu a vkus majitelů neseděl úplně vkusu mému. Navíc jakožto matka dvou kluků, kteří ušpiní, na co pohlédnou, jsem musela čalouněné židle opatřit něčím, co se dá (často) prát. Tady je výsledek - přeměna kuchyňoobýváku za pár večerů u šicího stroje, asi 4 m látky z IKEA za 99,- Kč metr!

 


Lenki

Naše umakartová koupelna po rekonstrukci. Tak asi jako všude je umakartová koupelna šílená. Proto jsme co nejdřív po koupi nového bytu chtěli udělat koupelnu. Rekonstrukci dělal můj manžel s mým taťkou, ač se tímto oborem nezabývají. No posuďte samy, posílám koupelnu před a po rekonstrukci. Jen dodávám, že nyní není zděná, je to stále na umakartu.

 

 

 Lenoška

Naší největší vychytávkou v létě je náš bazén se sezením, to je příjemná relaxace přes den i večer.

 

 

A posílám ještě nejlepší vychytávku: mého manžela při krájení cibule. :-)

 

paji

Je vidět, že náš pes si vždycky vydobude místo v naší manželské posteli. :-) Taktéž je to i s osmiletou kočkou naší babičky, která si hoví na rozkládacím gauči častěji než babička ve svém oblíbeném ušáku. Svá pozitiva to ale má:

1. Pejsek nás v posteli skvěle zahřeje, když zrovna není topná sezona.

2. Kočička si jistí své výsadní místo na gauči před návštěvami (když si chce její syn s dětmi sednout – kočka ho na gauč prostě nepustí) a babička je spokojená, že jí vnoučata neušpiní na gauči přehoz.

 

Petulinkaka

1. foto – stěna u postele je chráněna podložkou do koupelny, která je přichycená na natřené liště. Doporučuji zejména menším dětem k posteli - stěna pak není chladná a dítě ji neušpiní, stačí pak hadříkem podložku otřít.

2. foto - pracovní deska, která slouží místo kachliček - velmi praktické a jednodušší na údržbu než klasický obklad.

3. a 4. foto - náš nový obývací pokoj, hlavní stěna pokoje je natřena sytou oranžovou barvou a na ní je bílý nástřik – „prskance“, velmi zajímavá struktura stěny a úplně to změnilo ráz pokoje.

 

5. foto - postupně „renovuji“ staré květináče tím, že je natírám tónovacími barvami, aby ladily s interiérem pokoje. Je to levné, barva nestéká a drží, a je to způsob, jak se odreagovat.


Teryshka

1. Obývací stěna je za super cenu a zelená stěna se k ní velmi hodí. :-)

2. Kvůli malému bytečku jsme se rozhodli zvolit malý, přesto praktický jídelní stolek - nezabere moc místa a k nám do bytu se velice hodí.

3. Navázané slámové korálky nám šikovně dělí předsíň a obývací pokoj - dodává to dojem rozdělených místností.

4. To je můj koutek v kuchyni. Miluji kočky, takže je mám všude. :-)


Vivian

Tak jsem se také rozhodla „jít s kůží na trh“ a poslat svůj skromný příspěvek do fotosoutěže v příloze Bydlení. Nejsou to snímky z rekonstrukce (byt jsme nerekonstruovali, letos ho budeme prodávat, byla to jen taková „přestupní stanice“), ani to nejsou žádné bůhvíjaké vychytávky, ale jen malé ukázky toho, jak jsme si zpříjemnili bydlení - vesměs výzdoba stěn, čili obrázky. :)

Obrázek 001: Líbí se nám hranaté bílé věci, u nás doma je všechno bílé a hranaté (snad jen kromě morčat) :) Tyhle krásné květníky jsem dostala od mámy, která je poučena o naší zálibě v hranatém bílém stylu.

Obrázek 002: Kuchyně, obrázky v hranatých bílých rámečcích z IKEA. Barevné fotografie umně naaranžovaných pokrmů jsem vystříhala z časopisů, třešňovou haluz jsem uloupila u sousedů.

Obrázek 003: Obrázky nad jídelním stolem, mé vlastní (mnou pořízené a upravené) fotografie, zasazené do skla. Je příjemné koukat se na něco, co člověk sám vytvořil. S kupovanými fotografiemi by to nebylo ono. :)

Obrázek 004: Obrázek v obýváku, opět hranatý bílý rám (IKEA), a v něm červený javorový list, který jsem našla v parku za domem.

Obrázek 005: A další obraz (v hranatém bílém rámu), tentokrát Jirkovo dílo, fotografie německých druhoválečných Jagdflugzeuge. V popředí si povšimněte hranaté bílé pohovky, hranatých bílých dveří a hranatého bílého květináče, možná rozeznáte i kousek hranaté bílé knihovny a hranaté bílé lampy. :)

 

Hodnoťte také:
Fotografická soutěž I.
Fotografická soutěž II.
Fotografická soutěž III.
Fotografická soutěž IV.


Jak se vám líbí soutěžní vychytávky?

Reklama