Zasíláte fotografie jako diví. Máme tady další várku! Diskutujte, kritizujte, ovlivňujte porotu...

 

Zúčastněte se naší soutěže také - více informací ZDE!

Diskutujte o tom, které fotografie se vám líbí a které ne. Komentujte. Snažte se ovlivnit redakci při rozhodování.

Tentokrát do soutěže přispěli:

   Bambína

   dagomara

   evelyn

   Janabarillova

   JanaBradacova

   jazuzinka

   kwiny

   Lotka

   monak

   Montesa

   veruska1

   Žaža

Čí bytové vychytávky se vám líbí víc?


Bambína

Obývák jsem musela vyřešit pro málo místa tímto způsobem – spaní (poval) a malá pracovna s počítačem za plentou.

Kuchyň – jelikož máme vysoké stropy a okna 20 cm pod stropem, nedalo se pro optické snížení prostor udělat víc – vyřešila jsem to pergolou.

 

dagomara

Naše paneláková koupelna po rekonstrukci. Tak jako asi ve většině panelákových domech jsou koupelny ve strašném stavu, tak i u nás jsme se rozhodli pro rekonstrukci. Naše dcera Nikolka má ráda ptáčky, a jak nám tvrdí, tak jim i rozumí, takže se nám moc zalíbila dlažba právě s ptáčky. No a jak vidíte na výsledku, tak máme pěknou veselou ptáčkovou koupelnu, ve které se mi zdá, asi i díky oranžové barvě, že se po ránu krásně slunečně probouzíme a naladíme. Někdo by možná řekl, že je to moc divoké, ale pokud máte dítě, tak se na vše díváte úplně jinýma očima, a nám je v naší koupelně krásně.

Obyčejný panelákový balkon jsme si nechali zasklít a mohu říci, že tím máme o jednu menší místnost navíc a naše malá si tam ráda hraje, protože vidí ven.

Balkon ještě bez tapet, a to první rok po rekonstrukci.

Již více zabydlený a upravený. Na balkon můžeme chodit i v zimě, pokud je jasné počasí a svítí sluníčko, protože přes skla to krásně hřeje a je to nádherný pocit, když sedím na balkoně a popíjím pouze v tričku kafíčko a vidím venku lidi, jak chodí v kožichu.


evelyn

Naše poštovní schránka. Tedy otvor ve dveřích, kudy se hází doručená pošta.

Šachta na odpadky vedle dveří, otevře se poklop a vhodí pytel s odpadky.


Janabarillova

Takto nám môj syn vyzdobil chladničku v kuchyni.


JanaBradacova

Naší první vychytávkou doma je náš pejsek Badíček, dvouletý čistokrevný labradorský retrívr, který s námi mile rád leží v obýváku na sedačce. Přinesl k nám domů takovou pohodu a radost svou hravou a mírumilovnou povahou.

Bazén, který máme na zahradě. V horkých letních dnech je to skvělý pomocník a proti úpalu jsme si nedávno postavili pergolu.

Náš obývák. Místo obývací stěny jsme si nechali namalovat jednu stěnu na červeno. Je to tak praktičtější, už žádné stírání prachu na poličkách skříních a leštění skla. Velká obrazovka zaručuje báječnou podívanou na cokoli si jen přejete. Ale nejkrásnější je na této televizi podívaná na přírodopisné dokumenty. Nad televizí visí mnou vlastnoručně vyšívaný obrázek a vše podtrhují acháty na truhle. Některé jsou koupené a některé jsme si sami nasbírali po ČR a SR.

Obývací pokoj mé sestry. Uprostřed je její kocourek Ferda, kterého obklopují plyšové hračky.


jazuzinka

Tohle je naše vychytávka k lepšímu bydlení. Starou skříň a cosi, co se tvářilo jako socialistická linka, jsme vyměnili za novou, krásnou a celodřevěnou linku. Když už, tak pořádně. Samo sebou, že došlo i na kachličky. :-D  Manžel se musel hodně smekat, aby vše stihnul. Dělal to totiž sám. Od výroby nové linky až po usazení digestoře a komínu k ní.

Jen s obkládáním kachličkami přijel pomoct kamarád. No a já jsem pomáhala jako podrž, přines, podej, uvař kafe... ;-)

 

kwiny

Na prvních třech je netradiční TÝPÍ z vrbových větviček, které postavil manžel na zahradě.

A náš domeček po rekonstrukci střechy, oken a fasády.


Lotka

Jako největší vychytávku beru pokojíček pro dceru. V malé místnosti má neuvěřitelně mnoho úložných prostor. Je využité každé místo.


monak

1. fotka je z června 2006, je to původní koupelna v bytě, který 2 roky nikdo neobýval.

2. fotka je nová koupelna z října 2006.

3. je původní kuchyňská linka.

4. fotka je nová kuchyňská linka.

5. je rohová polička, úžasný nápad!


Montesa

20 let života v jednom bytě, velká patrová postel, která byla útočištěm dětem i dospělým, malůvka na stěně od malířky maminky musí pryč kvůli rekonstrukci a zateplení... Jen pohodlná postel zůstává dál...

 


 

 

 


veruska1

Tak jsem se rozhodla taky přispět do soutěže svými sice ne moc kvalitními fotografiemi z minulého týdne, kdy se u nás malovalo. Malba, pracovní nasazení. Práci odváděli manžel s kamarádem a ten odpočívající bílý plyšák na pohovce je naše psí zlatíčko. Nejraději tráví volný čas na dece s polštáři.

Dále představuji skvělý funkční nápad na zahradu, působí esteticky a je zároveň účelný a praktický, zcela nepostradatelný - kadibudka.

K čemu kadibudka slouží, to napovídá už sám název. Je opatřena dveřmi zvanými "lítačky" - rychlé otevírání a zavírání. Je určena jak pro muže tak i pro ženy, viz. obr. budka 3. Boty, které jsou dobře vidět i přes zavřené dveře, viz. obr. budka 1 a 2, plní rovněž důležitý úkol - matou nechtěné návštěvníky. Korálky uvnitř budí dojem příjemného prostředí, to proto, aby se každý návštěvník při použití kadibudky cítil jako doma.


Žaža

Loni jsme koupili malý starší domek, který postupně vlastními silami opravujeme.
Nejvíce se nám povedla koupelna. S manželem jsme si ji sami navrhli a poté ji manžel vlastnoručně zrealizoval.

Při rozměrech délka 2,8 a šířka 1,4 se nám povedlo umístit velkou vanu (1,6m). Podél stěny nad vanou se dozdila v celé délce odkládací plocha široká 16 cm  sloužící na kosmetiku.


 
Naproti vany v rohu je výklenek 66x45 cm, kde je umístěna pračka. Nad umyvadlem a po jeho levé straně je zídečka. Ta po levé straně ukrývá pohled na pračku a zároveň slouží jako odkládací plocha  pro ústní kosmetiku.


Nad umyvadlem je vlepené zrcadlo 60x44, které je i vpravo, což umožňuje pohodlnější upravování.          

Vedle vany je umístěno topné žebříkové těleso, na kterém je zavěšený sušák, který slouží na osušky a k dosoušení prádla. Ulička mezi vanou a topením slouží k uskladnění pracích prášků. Bojler je umístěn ve sklepě pod koupelnou. Koupelna je odvětrávána malým oknem a ventilátorem.

Koupelnu jsme volili v teplých barvách žluté a oranžové. Naše náklady činily necelých 35 tisíc (obklady 15000, vana 6800, umyvadlo 1000, topení 2400, ventilátor 1600, ohřívač a baterie 5800, tvárnice, lepidlo, spárovací hmota 1000).

 


Hodnoťte také:
Fotografická soutěž I.
Fotografická soutěž II.

Jaký je váš názor na tyto vychytávky?

Reklama