kate-11.jpg

Foto: Profimedia

Paolo a Kate se poprvé setkali při čaji a sušenkách v Kensingtonském paláci v listopadu. Vévodkyně se prý zpočátku focení obávala. Paolo, který spolupracoval se supermodelkami jako Kate Moss a Naomi Campbell, řekl: „Každý den ji fotografové fotí, ale není zvyklá pózovat. Znala moje fotky s modelkami. Uklidňoval jsme ji, že jakmile začne, bude vše velmi snadné.“

Při focení pak čerpali inspiraci z fotografie z 19. století, na kterou se Kate zaměřila ve své bakalářské práci na University of St Andrews. Jeden ze tří zveřejněných snímků ukazuje, jak se vévodkyně usmívá přímo do kamery v červené róbě na jedno rameno od návrháře svatebních šatů Alexandra McQueena.

Dále je zachycena na dvou černobílých fotografiích, jedné z profilu, připomínající královské portréty pořízené Cecilem Beatonem, a další zblízka. „Nakonec jsem chtěl fotit v pohybu, tak jsem ji s tou nádhernou širokou sukní roztančil před svým objektivem. Byl to jakýsi zrychlený valčík smíchaný se špetkou rock and rollu,“ řekl Paolo.

Z 250 snímků zmenšili v prosinci výběr na 70. Na veřejnost se však dostaly jen tři. Zbytek zřejmě zůstane v soukromé sbírce. Fotograf také prozradil, že vévodkyni fotil s minimálním množstvím make-upu a přirozeně učesanými vlasy. Šperky, které k focení zvolila, byly jednoduché a minimalistické. Měla na sobě malé náušnice a prsten. Hlavní ozdobou Katiny tváře je podle fotografa její krásný úsměv.

FotrteroJet.jpg

Foto: Profimedia

Zdroje: Corriere della Sera, Hello Magazine

Jak se vám snímky líbí?