Zdroj: Shutterstock

Přestože myška drobná žije přibližně jen 18 měsíců, její život je plný dobrodružství. Díky své velikosti se může pohybovat na místech, kam se jiní nevejdou. A díky své minimální váze může pozorovat svět ze stébel trávy a stonků rostlin. Fotograf Dean Mason z Dorsetu ve Spojeném království zachycuje tyto malé akrobaty na svůj fotoaparát a jeho fotografie skrze internet následně obdivují lidé po celém světě.
 
Třiapadesátiletý Mason začal fotit ve svých 17 letech. “Posledních dvacet let jsem byl fotografem divoké zvěře a užíval jsem si každou sekundu,“ řekl pro server Bored Panda. "Divoká zvěř mě fascinuje z mnoha důvodů: Je to vždy náročné a já se snažím zdolat každou výzvu. Miluji mír a klid přírody. Vždycky jsem trpěl úzkostí, takže jsem strávila 1000 hodin s přírodou, sám sebou a foto-vybavení. Zjistil jsem, že to má terapeutický a uklidňující účinek,“ vysvětluje Mason.
 
Myšky drobné, které Mason fotografuje, chová v Dorsetu ve Velké Británii v zajetí. „Mám k tomu plnou licenci na základě nových právních předpisů DEFRA o dobrých životních podmínkách zvířat. Nabízíme ostatním fotografům divoké zvěře možnost fotit naše myši za kontrolovaných podmínek. Naše myši se při tom mohou volně pohybovat, jak chtějí. Nidky se s nimi nezachází tak, aby z toho byly ve stresu,“ říká zkušený fotograf.
 
„Myšky drobné jsou přírodní lezci, takže jim dáváme k dispozici různé rostliny, stonky, květiny, aby na ně mohly vylézt. Což nám nabízí skvělé příležitosti pro nádherné snímky,“ pokračuje.

Další snímky najdete na Masonově Instagramu.

Reklama