blobid0.jpg
Foto: Shutterstock

Steven Haining a modelka Ciara Antoski se rozhodli ponořit hluboko do historie… a také do vody. Dne 26. června 2021 se Steven a jeho posádka společně s modelkou Ciarou Antoski potopili do hloubky 6,4 metru pod hladinu národního mořského parku Fathom Five v Tobermory v Ontariu v Kanadě. Focení probíhalo u kormidla WL Wetmore Shipwreck a trvalo 16 minut.

Výsledkem jsou nejen nádherné fotografie, ale také to Hainingovi vyneslo místo v Guinessově knize rekordů za nejhlubší podvodní focení s modelkou. Antoski si před focením nacvičovala pózy, které půjdou zvládnout v takové hloubce a zároveň se nořila do ledových lázní, aby se připravila na studenou vodu.

Následně se fotograf společně s bezpečnostním potápěčem ponořil, aby našel vhodná místa, nastavil osvětlení a dobře si rozmyslel úhly. Poté vše vysvětlil modelce, určili si signály a šlo se na věc. V jednu chvíli strávila Antoski ponořená ve vodě 30 minut, což Hainingovi umožnilo naplnit svou tvůrčí vizi a jít nad rámec toho, co věřil, že je možné. Veškerá příprava a námaha nakonec stály za to. Celkem se fotilo na třech místech.

„Co mám na tomto příběhu o šíleném focení pod vodou nejraději, jsou zprávy, které jsem obdržel od fotografů a modelek z celé Kanady a USA, kteří se buď začali potápět, nebo zkoušejí nové způsoby fotografování,“ píše Haining na svém Instagramu.

Zdroje: Guinessova kniha rekordů, Instagram/Steven Haining

Reklama