Čtenářka Věrulinka se nakonec rozhodla, že nejčastěji vaří guláše, ale svými fotografiemi ve mně vyvolala spuštění slin, které mi kapají do klávesnice. Děkuji Vám Věrulinko za příspěvek a já jdu něco ulovit…

Zdravím a přeji krásný den na ženě-in.

Jídlo, úžasné téma pro jedlíky jako jsem já, i když se snažím jíst malé porce, přesto si musím vše ochutnat. Neumím si představit, že bych si nedala svíčkovou, ptáčky, řízek a bramborový salát, pečeného králíka s bůčkem,husička, kachnička se zelím, přímo pochoutka u nás.

Místo čtyř knedlíků si dám dva, ale dvě porce masa třeba ke svíčkový a nebo pořádného ptáčka, nemám ráda nějaký malý uzlíky, ptáček musí být pták.

španělský ptáček

Husa se zelím s cukýny

Králík se špenátem a knedlíkem

Vaření mě čím dál víc nebaví, přiznám se, a čím dál se snažím vyhledávat jídla méně pracná, abych nemusela denně stát u sporáku. V létě nám s manželem vůbec nechutnají těžká jídla, raději hodíme nějaký kus masa na gril, a klidně se spokojíme i s grilovaným špekáčkem (zrovna včera byly obědu) a je to zároveň zábava. K tomu dobrý mok, sklenku piva Gambrinus, mísu zeleninového salátu a momentální dny se cpeme hlávkovým salátem mnou vypěstovaným ve foliovníku, a užíváme si chvilky pohody a zároveň máme dobré jídlo, které přijde vždy k chuti. Omáčky přes léto nevařím, za to v zimním období často.

salát

Mezi rychlá jídla u nás přichází občas na řadu krupicová kaše, kterou oba milujeme, nebo zemlbába s jablky, kterou si klidně dáme k večeři studenou.

Co se týče luštěnin, jíme pouze čočku a zcela výjimečně hrachovou kaši, což je jednou do roka.

Těstoviny máme rádi, jak na sladko (nudle s mákem), tak i ve slaném provedení (šunko fleky s uzeným, těch musí být velký pekáč a jíme je dva dny). Těstovinovým salátem za studena nepohrdnu, ale manžel to sice sní, ale často to dělat nemám. Když dělám těstoviny se sýrovou omáčkou, milujeme v ní hodně nivy, je to lahůdka.
Kdybych měla uvést jídlo, které vařím častěji, než jiná jídla, nemohu sloužit, jídelníček se snažím obměňovat.
Jídla, které milujeme, je svíčková, rajská,ptáčky a řízky kuřecí a z krkovičky s bramborovým salátem a nesmím zapomenout na guláš. No, když píšu o guláši, dochází mi, že asi nejčastěji vařím guláš, nejen z masa, ale i bramborový guláš, který miluje manžel a já ho moc nemusím, ale sním ho.

Ale nesmím zapomenout na ryby, milujeme kapříka smaženého s br.salátem. Už jsme měli letošního kapříka od kamaráda rybáře, byla to ňaminka. Kapra můžu i v těchto parných dnech na másle s kmínem, a nebo na grilu, k tomu pouze zeleninový salát, což je pochoutka.

kapr se salátem

Zdraví Věrulinka
Text nebyl redakčně upraven


Jaké jídlo vaříte nejčastěji?

  • Proč?
  • Co po vás vaši jedlíci nejčastěji vyžadují a plníte jejich přání?
  • Kdo vás to jídlo naučil?
  • Podělte se o recepty…
  • Příběhy…
  • Fotky…
  • I videa…

vše směřujte na e-mail:

redakce@zena-in.cz

a jedna z vás získá zcela novou kuchařku Zdeňka Pohlreicha: VEJCE NEBO SLEPICE - 80 šťavnatých receptů z drůbeže a pernaté zvěřiny.

polraich.jpg

Reklama