Krásné fotky rašících květin spolu s povídáním o jaru nám poslala čtenářka řinka. Pro ni je jaro také nejkrásnější období...

Vypadá to krásně, milá řinko, musíte mít pěknou zahradu. Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Jaro začíná v době jarní rovnodennosti, kdy je den stejně dlouhý jako noc a tepla stále přibývá a to je právě dnes. Teplo probouzí ze zimního spánku celou přírodu. Většina zvířat má na jaře mláďata, ptáci se vracejí domů ze svých zimovišť, všechno je v pohybu, roste a rozvíjí se s ohromnou energií. Ptačí zpěv je stále intenzivnější, vyletují včely a probouzejí se první motýli.

Jaro je pro mě nejkrásnější období, začíná se zelenat tráva, stromy pučí a oblékají si závoje květů. Kolem cest již kvetou trnky, na zahrádkách kvetou ocúny, zakrslé tulipány, dokonce narcisky jsou již před rozkvětem. Na oknech macešky a petrklíče. Příroda mi připadá taková čistá, nová.

Na jaře jsem se narodila a už se těším, až ze zahrad bude vonět šeřík, jasmín, akáty a když je vlahý večer je to nádherná vůně, kterou žádný parfém nenahradí.

Jaro je symbol života a dnes nám jaro klepe na dveře.

Ještě jedna pranostika

Špačkové přináší zprávu o jaru, vlaštovky jaro a teplé dny.

Ještě pár foto z pučícího jara, nyní aktuálně.

hort

hortenzie

piov

pivoňka

lilie

lilie

srd

srdcovka

řinka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Jaro a první jarní den

  • Máte ráda jaro?
  • Nebo dáváte přednost jinému ročnímu období?
  • Víte něco o prvním jarním dnu?
  • Máte nějaké historky o jaru?
  • Zažila jste na jaře něco důležitého, zásadního?

Prosím, další příspěvky už neposílejte. Na jednu z vás zanedlouho čeká dárek, knížka Paula Coelha Rukopis nalezený v Akkonu (nakl. Argo) a k tomu revitalizační maska na barvené vlasy Satinique.

cenaJaro

Reklama