profimedia-0355351055.jpg

„Plavkové číslo Sports Illustrated je dlouho v popředí, co se týče konverzace o celospolečenských tématech a zažitých stereotypech,“ vyjádřila se modelka, kterou nafotili v muslimském oděvu, v tiskové zprávě.
Není to poprvé, kdy Americký sportovní magazín reaguje na aktuální témata. V minulosti se v něm objevily například handicapované modelky nebo se vyjádřil ke kauze MeToo. „Vyrůstala jsem v USA a vždy mi chyběla reprezentace dívek, jako jsem já. Když jsem si prohlížela časopisy, nikdy tam nebyly žádné fotky v hidžábu. Doufám, že muslimské i snímky aspoň trochu otevřou dveře,“ říká jednadvacetiletá modelka, která je dcerou somálských imigrantů.


 
Halima Aden se narodila v uprchlickém táboře Kakuma v Keni. Později, když jí bylo šest let, se její rodina přestěhovala do St. Louis v Americe, kde žili ve velmi chudé čtvrti. Lepší život je čekal až v Minnesotě, kde Halima navštěvovala střední školu Apollo. Jelikož byla velmi přátelská, brzy si získala spousty kamarádů a nakonec dokonce vyhrála titul královny školy.

Na univerzitě v St. Coud se pak stala první muslimskou studentskou senátorkou. Později se zúčastnila soutěže Miss Minnesota, kde jako první v historii soutěžila v hidžábu a při promenádě v plavkách na sobě měla burkini. Ačkoliv se ze začátku bála, že ji lidé vypískají a nebude se jim líbit, dostala se dokonce až do semifinále. Někteří analytici to považovali za krok směrem k diverzifikaci v módním průmyslu.

profimedia-0412840247.jpg

Brzy si získávala jedno prvenství za druhým a sklízela úspěchy. Šla přehlídku například pro Kanye Westa, MaxMara, Tommyho Hilfigera a další. Zúčastnila se Týdne módy v Miláně 2016 nebo Týdne módy v Londýně. Halima se také stala první modelkou, která se objevila na titulní stránce magazínu Vogue v hidžábu. Šlo o Vogue Arábie a britský Vogue.
 
Jako malé jí podal pomocnou ruku UNICEF, a tak chce svou popularitu dnes Halima využít právě k pomáhání druhých. Jako ambasadorka UNICEFU se věnuje dětem, které byly donuceny opustit svůj domov.
 
Pro mnoho muslimských žen se mladá Halima Aden stala velkou inspirací, nejen jako žena, která v životě mnohé dokázala, ale také jako módní ikona. Učí ženy, jak se oblékat zdrženlivě, avšak zároveň hezky a stylově.

profimedia-0428671356.jpg

Zdroj: Profimedia

Reklama