Osmý ročník populární fotbalové ligy lidí s mentálním postižením, který se uskutečnil ve středu 22. května, zná svého vítěze. Letos zvítězilo družstvo Centrum pobytových a terénních sociálních služeb Zbůch, které předvedlo skvělé fotbalové výkony. Znovu nám turnaj připomněl, spolu s patronem turnaje Antonínem Panenkou, že není až tak důležité zvítězit, ale zúčastnit se.

seni

Stejně jako loni se i letos pořádal SENI CUP v Havlíčkově Brodě a o poutavé momenty nebyla rozhodně nouze. Celkem se zúčastnilo 16 fotbalových týmů, které se snažily podat dobré výkony. Ty nejlepší podalo družstvo Centrum pobytových a terénních sociálních služeb Zbůch, které zvítězilo a odneslo si pohár. Nutno podotknout, že za některé fotbalové výměny by se nemusela stydět ani FC Barcelona či Bayern Mnichov.

Celá akce však nebyla jen o sportu. Kromě turnajových zápasů tu na mužstva, jejich doprovod a fanoušky, čekal pestrý doprovodný program v podobě vystoupení newfolkových Bedňáků z Čížkovic a nechyběla autogramiáda patrona turnaje, fotbalové legendy, Antonína Panenky.

Vítězné družstvo se loni zúčastnilo turnaje SENI CUP úplně poprvé, a vysloužilo si bronzovou příčku. A jaké jsou plány do dalšího ročníku? „V příštím ročníku plánujeme, pokud budeme pozváni, v první řadě účast. Kdyby se nám podařilo zvítězit, tak by to byl určitě velký úspěch, protože obhájit vítězství je vždycky složitější, ale my hrajeme fotbal pro radost, takže pokud příště nezvítězíme, budeme mít stejně fotbal stále rádi“, říká se skromností vítězné mužstvo.

seni

Poslání splněno

SENI CUP 2013 přiblížil veřejnosti život lidí s mentálním postižením a opět ukázal, že i oni mají stejnou chuť a schopnosti účastnit se sportovních utkání a intenzivně prožívat vše, co s tím souvisí. Turnaje pomáhají postiženým nalézt smysl života, umožňují jim poznat zdravé soutěžení, pocit rovnosti, pouto přátelství a hlavně skvělou zábavu.

Sportovní nasazení fotbalistů s postižením a jejich radost ze hry byla nefalšovaná. O smyslu turnaje tedy nelze pochybovat. Potlesk diváků si zasloužili všichni za to, jak bojovali o co nejlepší výsledek v každém zápase.“Shrnuje zápas Ing. Kateřina Endrštová za Asociaci poskytovatelů sociálních služeb, která turnaj již podruhé zaštiťuje.

Co je SENI CUP?

SENI CUP je mezinárodní fotbalová liga postižených osob, díky které si fotbal získal popularitu také mezi postiženými. Turnaj se stal mimořádnou událostí pro celou sféru sociální péče.

Oficiální partnerem SENI CUPu  je město Havlíčkův Brod.

Záštitu převzala Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR.

Partneři: Konto Bariéry, časopis Receptář a Rezidenční péče, Alpine pro, Sportmall.cz, Elastoform, ČMSS.Reklama