Můj příspěvek bude asi jiný než redakce očekává, ale já si prostě nemůžu pomoct. Když jsem uviděla dnešní téma dne, bylo mi okamžitě jasné, o čem budu psát.

 

Vlasy…. Někomu se vybaví drdol, jinému vojenský sestřih, mně se okamžitě vybaví Forman a jeho film.

Když jsem ho viděla poprvé bylo mi nějakých sladkých náct. Trávila jsem prázdniny u strejdy, poslouchala Péťu Nagyho a žila v blažené nevědomosti :o)

 

A pak to přišlo. Za strejdou  přišel kamarád, který se právě vrátil z toho zkaženého, veskrze prohnilého Západu a přivezl kazetu s filmem. A milý strejda se rozhodl, že mi ukáže, že není jen major Zeman, Žena za pultem, Hložek s Kotvaldem,  ale že je taky ZZ Top, BeeGees, Rolling Stones a právě Formanovy Vlasy. Hudbu jsem brala, ale na „nějaký“ film, jsem fakt nebyla zvědavá.

Jenže pak jsem seděla a ani nedutala. Byl to pro mne, ale jo, klidně to napíšu – životní zážitek. Nikdy potom mne už žádný muzikál neoslovil jako právě Hair. Kroutila jsem se u něj, pobrukovala a nakonec i brečela. Formanův film, byl jako první láska,  ta se vám taky zapíše přímo do srdce. Já jsem ten film tak hltala, že  po jeho skončení jsem byla ochotna odpřísáhnout, že byl celý v češtině. V tom transu jsem titulky ani nevnímala.

TUŽIDLO 

Bohužel od té doby jsem ten film neviděla. Strejda už kazetu nemá a já to nikde nemohu sehnat. Písničky občas někde zaslechnu, ale film, jako by zmizel ze světa. Ale třeba špatně hledám. Nemáte ho náhodou někdo? Neporadíte mi kde ho třeba sehnat?

 

Mám strašnou chuť si sednou s kafíčkem, dát si nožky na stůl a zavzpomínat si na staré „mladé“ časy.

 

Šárka


Milá Šárko,


ani nevíte, jak Vám rozumím. Formanovy Vlasy, byly prvním filmem, který jsem viděla, na prvním

- ještě téměř pravěkém - videu. Pocity, které jsme s kamarádkou při jeho sledování zažívaly, byly naprosto totožné s tím, o čem píšete. Přesně. První láska! A také neskutečně barevný šok v rámci tehdejší šedé reality.

 

Mějte pěkný, skoro muzikálový den :)

Reklama