Příroda je v jádru společnosti Fjällräven pevně zakořeněna. Kromě toho, že je neustálým zdrojem inspirace pro vyvíjení nového oblečení a vybavení, zároveň motivuje v hledání způsobů, jak minimalizovat dopad výroby na životní prostředí.

Proto nyní Fjällräven rozšiřuje svou kolekci z Eco-Shellu, který vás udrží v suchu, ale jeho ekologická stopa je mnohem menší než u jiných materiálů. Re-designu se dočkala také ikonická a velmi populární zimní bunda Expedition Down Jacket, která je nově k dostání i ve verzi Lite. Řada Keb je tak obohacena o další kousek, který vás zahřeje a zároveň potěší technickými detaily, které na treku určitě oceníte. Významnou novinkou kolekce pro podzim a zimu 2017 je v neposlední řadě také Bergtagen – systém vrstvení určený pro vysokohorské túry.

Prohlédněte si celý Fjällräven’s FW17 Lookbook nebo si stáhněte FW17 Press Kit.

Bergtagen – pro život nad vrcholky stromů

Fjällräven

Při vytváření kolekce pro podzim a zimu 2017 se Fjällräven ponořil hluboko do svého nitra a vrátil se tam, kde to všechno začalo – do hor. Samotné slovo „Bergtagen“ je starý, téměř zapomenutý švédský výraz, který vyjadřuje způsob, jak vás mohou hory změnit. Nahoře, nad hranicí lesa, se totiž dějí věci mezi nebem a zemí a spojení s přírodou, které tam jednou navážete, už nikdy nemůžete přerušit.

Nová kolekce Bergtagen, jež je určena pro život nad hranicí lesa, v sobě kombinuje tradici a moderní inovace. Všechny vrstvy tohoto systému, které se mezi sebou dají kombinovat, jsou navrženy tak, aby bez kompromisů splňovaly vysoké požadavky na funkčnost, trvanlivost, kvalitu a udržitelnost.

Systém vrstvení Bergtagen určený pro vysokohorské túry vzniknul ve spolupráci s elitním týmem odborníků, jehož součástí je například první švédský vysokohorský průvodce Stefan Palm nebo outdoorový odborník z Fjällräven Johan Skullman. „Horské výpravy jsou významnou součástí historie Fjällräven. Dnes na ni navazujeme dobře promyšleným systémem určeným pro vysokohorské túry, který nabízí širokou škálu možností. To vše děláme s ohledem na naše dlouhodobé cíle a myšlenky. Vždy budeme věrni tomu, v co věříme, a prostředí, v němž chceme trávit čas,“ říká John Skullman. Systém tvoří základní, funkční, shellová a izolační vrstva. Při jejich výrobě používá společnost Fjällräven ty nejmodernější materiály a techniky pro zaručení nejlepšího výkonu v náročných podmínkách, aby se lidé vraceli z hor ve zdraví a plní zážitků.

Společnost Fjällräven rovněž zahájila dlouhodobé strategické partnerství s Asociací švédských horských průvodců (Svenska Bergsguideorganisationen), jejichž horští průvodci budou vybavení Bergtagen testovat přímo v terénu.

Pracovní vrstva – Bergtagen Jacket

sportBergtagen Jacket je technická bunda navržená pro aktivity nad hranicí lesa. Má propracovaný střih, který zaručuje maximální pohodlí, a podlepené švy, díky kterým se minimalizuje tření s ostatními vrstvami. Hlavní látkou je silný, větruodolný a voděodolný materiál G-1000 Lite Eco, na ramenou je pak použit G-1000 Eco. Lokty a spodní část zad jsou zpevněny pružným Corylonem, jedinečným materiálem z dílny Fjällräven na bázi aramidu, který je otěru vzdorný, ale zároveň velmi jemný a měkký. Pohodlná nastavitelná kapuce má dostatek prostoru pro helmu. Dvě náprsní kapsy na zip vám umožní snadno uschovat základní věci a dva větrací otvory po stranách na zip zase pomohou s regulací teploty. Všechny zipy lze snadno otevřít a zavřít i s nasazenými rukavicemi. Bunda Bergtagen je také vybavena reflektorem RECCO.

Pracovní vrstva – Bergtagen Trousers

sportTechnické kalhoty navržené speciálně pro aktivity nad hranicí lesa. Jejich střih umožňuje neomezený pohyb v náročném terénu a díky vynikající prodyšnosti se v nich budete cítit komfortně i při proměnlivých teplotách. Díky podlepeným švům se minimalizuje třeni s dalšími vrstvami oblečení. Hlavní látka je silná, větruodolná a voděodolná G-1000 Lite Eco s dvojitou vrstvou G-1000 Eco v zadní části pro extra pevnost. Kolena, vnitřní strana pásku a spodní část nohavic na vnitřní straně jsou zesíleny Corylonem (materiál na bázi aramidu z dílny Fjällräven)Zipy od boků po kolena umožňují lepší cirkulaci vzduchu a postranní zipy ve spodní části nohavic usnadňují oblékání a svlékání kalhot. Na kolenou jsou otvory pro vložení kolenních vycpávek a nechybí ani reflektor RECCO.

Shellová vrstva – Bergtagen Eco-Shell Jacket

sportBunda z materiálu Eco-Shell od Fjällräven je prodyšná a nepromokavá a díky zesíleným částem z Corylonu (textilie na bázi aramidu, taktéž z dílny Fjällräven) na loktech a ve spodní části zad zároveň velmi odolná. Má dostatečně volný střih na to, aby se pod ni vešly také izolační vrstvy. Kapuci, ve které je dostatek prostoru i pro helmu, lze pro lepší ochranu upravit tak, aby pod ni nevnikaly nežádoucí předměty a současně neomezovala výhled a nebránila v pohybu. Bunda Bergtagen Eco-Shell Jacket je také vybavena reflektorem RECCO.

Shellová vrstva – Bergtagen Eco-Shell Trousers                              

sportTyto kalhoty z materiálu Eco-Shell značky Fjällräven se vyznačují tím, že jsou prodyšné a voděodolné a díky kombinaci s materiálem Corylon na bázi aramidu (taktéž z dílny Fjällräven), jímž jsou zesílena místa vystavená vyššímu riziku opotřebení, i velmi odolné. Zipy AquaGuard po stranách kalhot pomáhají odvádět vlhkost a horko a umožňují snadné oblékání a svlékání, aniž byste si museli zouvat boty. Elastická poutka na suchý zip vám umožní upravit šířku pasu, aby vám oblečení dobře sedělo. Ve spodní části nohavic jsou odepínatelné sněhové návleky, které lze pohodlně natáhnout kolem lyžařských či trekových bot. Kalhoty Bergtagen Eco-Shell mají dvě kapsy na zip se síťovanými vnitřními kapsami a jsou také vybaveny reflektorem RECCO.

 

Jak správně vrstvit? Johan Skullman vysvětluje, jak systém Bergtagen funguje

Základní vrstva pomáhá odvádět vlhkost od těla, díky čemuž vás udržuje v suchu a teple. Kolekci základních vrstev tvoří dva vršky, Bergtagen Woolmesh Sweater a Bergtagen Woolterry Hoodie, spodky Bergtagen Longjohns a Bergtagen Shortjohns ve dvou délkách a čepice Bergtagen Beanie. Všechny kousky jsou vyrobeny z Merino vlny se 100% dohledatelným původem a vznikly ve spolupráci se společností Aclima. Ke stažení zde.

Pracovní vrstva absorbuje vlhkost ze základní vrstvy a izoluje. Je také klíčovou vrstvou pro udržení optimální teploty těla. Lehká, vysoce technická bunda Bergtagen Jacket a kalhoty Bergtagen Trousers jsou určeny pro všemožné aktivity v oblasti nad hranicí lesa a poskytují maximální svobodu pohybu v různých teplotách. Ke stažení zde.

Shellová vrstva je větru i vodě odolná a navíc pomáhá chránit před chladem či naopak odvádět přebytečné teplo. Díky zipům a větracím otvorům lze jednotlivé kousky upravit tak, abyste si udrželi optimální teplotu těla a minimalizovali riziko zpocení. Na výrobu shellové vrstvy byl využit materiál Eco-Shell společnosti Fjällräven. Bunda Bergtagen Eco-Shell Jacket a kalhoty Bergtagen Eco-Shell Trousers chrání před ostrým větrem i srážkami a při pohybu dokonale kopírují pohyby vašeho těla. Ke stažení zde.

Poslední, izolační vrstvu využijete při mnoha situacích, například když jste méně aktivní nebo klesá teplota. Tato vrstva by měla být dostatečně velká na to, aby se pod ní vešlo i další oblečení, ale zároveň by se měla dát jednoduše sbalit, abyste ji měli stále po ruce. Bunda Bergtagen Lite Insulation Jacket, prodloužená bunda Bergtagen Insulation Parka a návleky Bergtagen Mummyfoot vám umožní snadno a rychle se přizpůsobit i opravdu extrémnímu počasí, aniž byste museli ubrat na výkonu. Ke stažení zde.

 

Reklama