Jelikož se kvapem blíží svátek zamilovaných, přinášíme ve spolupráci se společností Canon pár tipů a rad, jak můžete se svou drahou polovičkou vystoupit z davu a vyfotit se originálně.
5c616bd737297obrazek.png

Jaký nástroj?
Když se dnes chce pár vyfotit, většinou se rozhodne použít mobil. Otevřít aplikaci, natáhnout ruku, přitisknout k sobě tváře a klik – selfie, které se podobá 90 % zamilovaných fotek, je na světě. Spoustu lidí ale neví, že mobil má širokoúhlý objektiv, který zkresluje obraz a udělá váš nos až o 30 % větší. To se vám s fotoaparátem a správně zvoleným objektivem nestane.

„Prostorem omezený objektiv s nelehkým úkolem – vměstnat širokoúhlým záběrem obraz na miniaturní plošku snímače – způsobuje u většiny mobilů zkreslení záběru. Je to patrné zejména u bližších objektů, a snímek tak lehce připomíná náhled dveřním kukátkem. Nejen, že optika fotoaparátu tak výrazně nezkresluje, ale je možné použít přirozenější perspektivy přiblížením záběru,“ vysvětluje jev Pavel Šerý, fotograf a produktový specialista značky Canon.

Při ideálních světelných podmínkách je mobil schopen vytvořit dobrou fotku, ale problém nastává například při focení ve tmě při svíčkách, kde není světla příliš. Nebo naopak na sněhu, kde je světla až moc. V těchto případech je automatika mobilu zmatená a výsledkem je tmavá nebo naopak přesvětlená fotografie. Zvažte proto, jestli budete fotit mobilem, nebo se odlišíte a vyzkoušíte fotoaparát, který si se složitějšími podmínkami umí poradit lépe.

Tip na fotoaparát:

Nádherné fotografie v kombinaci se snadným ovládáním nabízí třeba fotoaparát PowerShot G7 Mark II.

Jedná se o kompaktní přístroj, který se vejde do kapsy, ale zároveň umožňuje dělat profesionální fotky téměř jako se zrcadlovkou.

Milovníci selfie ocení výklopný displej, díky kterému na sebe při focení uvidí.

Cvaknout a vytisknout!
5c61766bb6569obrazek.pngPři rozhodování, jestli použít na focení mobil nebo fotoaparát, si také položte otázku, co máte s fotografií za plány. Fotka na malém displeji mobilu sice vypadá dobře, ale vytisknutá je mnohdy neostrá a barvy jsou nevýrazné. Jestli tedy přemýšlíte nad tím, že si svou valentýnskou fotku vystavíte nebo ji věnujete svým rodičům, doporučujeme fotit fotoaparátem, který vytváří ostrý obraz s dostatečným rozlišením, díky němuž bude obrázek vypadat dobře i vytištěný na fotopapíru a zarámovaný.

Jak se vlastně vyfotit?
Jak už jsme psali, selfie jsou stále v módě a je jich plný Instagram. Fotí se takhle téměř každý a ve finále všechny fotky vypadají stejně. Zkuste být originální a zamyslet se i nad úhlem, ze kterého se vlastně chcete fotit. Proč dělat fotku vás dvou zepředu, když se můžete nechat vyfotit zezadu na vrcholku pohoří, ruku v ruce? Pokud se stydíte požádat někoho dalšího, aby vás vyfotil, využijte režimu samospouště, který má většina fotoaparátů.  Co třeba dát fotoaparát na zem a zvěčnit se sedící v objetí? Fantazii se meze nekladou, tak jí popusťte uzdu a dejte se do tvoření.

„Vysoký styl dodá snímku rozostřené pozadí za portrétovanými. Kompakt s větším senzorem, bezzrcadlovka, zrcadlovka... nikdy nebyla technika pro pořízení takových snímků tak snadno dostupná. Zábavou při společném focení může být i mobilní aplikace pro ovládání fotoaparátu s náhledem kompozice, která nahrazuje samospoušť,“ přibližuje Pavel Šerý ze společnosti Canon.

I když byste středem pozornosti měli být vy, prostředí, ve kterém fotíte, je také důležité. Zkuste tento rok jít na romantickou procházku do lesa nebo se jděte koulovat do parku – Valentýn je přece o tom strávit den s tím, koho milujete!

Nepřehánějte to s filtry
Filtry, které se používají například na Instagramu nebo v jiných aplikacích, mohou fotografii vylepšit. Je ovšem potřeba používat je střídmě a nepřehánět to s nimi, aby se z fotografie nestala nereálná omalovánka. Pokud si dáte na procesu focení záležet, použijete kvalitní fotoaparát a budete mít dobré světlo, filtry nebudou tolik potřeba. Pokud se pro jejich použití přeci jen rozhodnete, doporučujeme používat je střídmě – žádné vysoké kontrasty nebo sépiové vrstvy. Valentýnská fotka by měla být o vzájemném souznění a filtry tyto pocity nenahradí.
 5c6176846c788obrazek.png

Buďte originální a užijte si to
Nejdůležitější je nebát se experimentovat. Pokud se dokážete odvázat a vymyslet několik originálních úhlů nebo scén, zjistíte, že jste se během focení zasmáli a užili si ho. Popusťte tedy uzdu své fantazii, a uvidíte, že rozdíl bude opravdu vidět!

Zapojte se do Valentýnské soutěže, ve které můžete vyhrát skvělé ceny od společnosti Canon!
5c616bf59e781obrazek.png

Tématem je láska! Vyfoťte láskyplný snímek, pošlete nám ho a vyhrajte! Jaké výhry čekají na vítěze fotosoutěže? 

Pixma TS705
S touto všestrannou inkoustovou tiskárnou vytisknete skvěle vypadající fotografie u sebe doma. Díky množství kreativních aplikací můžete oblíbený obrázek vytisknout na nálepky, magnetky nebo i na nalepovací nehty. Záleží jen na vaší fantazii.

2x Zoemini
Stylová kapesní tiskárna Canon Zoemini nepotřebuje žádnou instalaci, přes Bluetooth s ní vytisknete zamilované fotky o rozměrech cca 5x7 cm. Ty si můžete dát do alba, peněženky nebo s ní ozdobit kryt mobilu.

Popis soutěže a podmínky se dozvíte na této soutěžní stránce

Soutěž končí 17.2.2019

Čtěte také:

 

Reklama